Smlouva Tupaca a Death Row Records z 16.září 1995 – přeloženo do češtiny + ZAJÍMAVOSTI

Smlouva Tupaca a Death Row Records z 16.září 1995 – přeloženo do češtiny + ZAJÍMAVOSTI

2PAC podepsal 16. září 1995 smlouvu s Death Row Records v hodnotě 3,5 milionu dolarů a jmenoval Suge Knighta svým manažerem a Davida Kennera svým právním zástupcem. Tato ručně psaná smlouva (známá také jako nechvalně proslulá „Death Row Records Napkin Contract“ (napkin contract = smlouva sepsaná na kapesník) uzavřela Paca do „faustovské dohody“ se Sugeem, který souhlasil, že složí kauci 1,4 milionu dolarů výměnou za to, že pro Death Row Records natočí tři alba.

Co si o této smlouvě myslíte a kde by Pac nyní byl, kdyby se Death Row nikdy neupsal?

2,25 milionu vratných z hrubého prodeje 3 alb, které můžete získat zpět z prvního zisku, ale splatné až při podpisu smlouvy.

1 milion záloha za 3 alba je nevratná a splatná při podpisu smlouvy.

1,5 milionu za vydání. 500 000 splatných po obdržení „R U Still Down“, 500 000 splatných po dokončení alba „America´s Euthanasia“, 500 000 splatných po dokončení „Untitled Final Album“. – (poslední album – bez názvu)

u smlouvy s 2Pacem je celková částka 4,75 milionu za 3 alba, 2,25 vratné se scénařem k filmu „Live 2 tell“ přidán 1 milion a možnost získat první volbu v rozhodování na budoucím scénáři a knihách.

Suge Knight je můj manažer pro veškerou hudbu a aktivní tři roky. Suge Knight zajistí uzavření smlouvy mezi tupacem shakurem a Death Row Records, která bude obsahovat následující body:

První album:

1 – bude vydáno v roce 1995. Album bude obsahovat materiál, který vydá dr.dre, snoop doggy dogg a hosté na tomto albu.

2 – Tupac obdrží následující oznámení:

A – 1 milion po podpisu dokumentů

B – 125 000 každý měsíc po dobu 12 měsíců

C – 125 000 výdajů po dobu 12 měsíců

Pro: Interscope Records

Od: Tupac Shakur

Zplnomocnění k zastupování Tupaca Shakura

Tímto potvrzuji, že Suge Knight a David Kenner jsou jedinými osobami oprávněnými zastupovat mě v souvislosti s mou hudbou a odměňováním. Suge Knight je můj manažer a David Kenner můj právník pro tamní účely.

Podpis: Tupac Shakur

Překlad: djbeton