Home Novinky Voskové Muzeum „Madame Tussaud’s“ představilo 5. května 2006 Tupaca Shakura.

Voskové Muzeum „Madame Tussaud’s“ představilo 5. května 2006 Tupaca Shakura.

ENGLISH VERSION OF ARTICLE

ENGLISH VERSION OF ARTICLE

Voskové Muzeum „Madame Tussaud’s“ představilo 5. května 2006 Tupaca Shakura.

Článek přeložen v roce 2006

Nikdy předtím viděnou voskovou sochu rappera představí poprvé v Los Angeles-kém muzeu v hotelu Venetian. Socha bude součástí výstavy „Věčný Tupac“ a bude honosit slavného Tupaca. Jeho socha bude polonahá a bude zobrazovat i jeho sportovní postavu a jeho tetování.

Podle muzea Madame Tussaud’s byl Tupac celebritou, které je nejvíce žádáno vzdát hold. Odhalení sochy bude téměř 10 let po jeho smrti – 13.září 1996 v Las Vegas. Byl smrtelně zraněn při automobilové přestřelce 7. září 1996.

Voskový portrét Tupaca vyhotovila Jeni Fairey, pracující v Tussaudském studiu v Londýně. Autorka pro muzeum pracovala již dříve, např. na voskové soše zpěvačky Beyoncé Knowles. Vyhotovení sochy zabralo přes 700 hodin práce a bylo spotřebováno něco přes 150 kg veškerého materiálu potřebného k jejímu vytvoření.

Madame Tussaud’s se nyní snaží získat práva k užívání Tupacovy hudební skladby od Interscope Records a Universal Music Publishing ke zvýšení realističnosti a jedinečnosti výstavy.

Dále Madame Tussaud’s plánuje uskutečnit cestu kolem světa Tupacovy sochy koncem tohoto roku, aby poctilo významných 10 let po jeho skonu. Po výstavě v Las Vegas bude podobizna cestovat po ostatních galeriích Madame Tussaud’s v New Yorku, Hong Kongu, Shanghai a Londýně. Poté bude socha měsíc vystavena v „Tupac Amaru Shakur – Centru pro Umění“ (TASCA) v Atlantě. Figurína bude v centru uložena zhruba ke konci letošního roku.

Jako zajímavost bych ještě uvedl, že Tupac i přes svou slávu není prvním voskově zvěčněným rapperem. V Amsterodamském muzeu Madame Tussaud’s už stojí socha Holandského rappera Ali B.

Překlad: DjBeton