Home Překlady rozhovorů Tupac – rozhovor o roli policajta ve filmu Gang Related

Tupac – rozhovor o roli policajta ve filmu Gang Related

Dobré na tom je to, že jim můžeme ukázat lidskou stránku policajta, protože třeba já si vždycky myslel, že policajti bojují jen sami se sebou. V dobrém či ve špatném. Vždycky jsem si myslel, že jen číhají na ulici, ať už je to fajn doba, nebo ne. Tak, jak to dělají policejní důstojníci, někde v klidu. Neustále mají stres z práce, jejich povaha se jim hodně mění, všechno to vychází z jejich životního stylu.


Dokážu být nejlepší herec, jakého kdo kdy mohl vidět. Dávám lidem šanci, možnost jak získat potřebné zkušenosti a z lekcí, co mě lidi naučili, myslím, že dokážu být nejlepší. Ale zrovna teď nechci být nejlepší, jen chci být jedním z nich.
Když se podíváte na tu věc z druhé strany, když hodně lidí řekne, vždyť máš tolik problémů se zákonem, jak jen můžeš zahrát postavu policajta? Když dáme věc na stranu, kdo dokáže zahrát policajta lépe než já? Já ty lidi zažil, když byli na mě opravdu zlí, co dělali, když se zrovna nikdo nedíval, chápu jejich slitování, jejich vztek, jejich žárlivost, strach, úctu a nenávist. Zrovna od policajtů více než od kohokoliv jiného. Byl jsem pár měsíců ve vězení s maximální ostrahou. Zatkli mě více než 12krát během mého života. Něco z toho byla moje chyba, něco z toho zase osud, něco mi bylo předurčeno, pro něco z toho jsem si prostě chtěl dojít. Ale i tak dokážu chápat a vidět policajta více, než bych mohl vůbec chtít. Takže z tohoto důvodu si myslím, že jsem perfektní volba pro tuto roli.
Nedokážu vysvětlit, proč třeba já mám úspěch a někdo jiný zase ne. Myslím ale, že hodně lidí mají úspěch v hodně jiných věcech. Já třeba nedokážu jiné věci, neumím třeba dobře hrát basketbal, tak jak ho umí každý černoch v Americe. Dokážu třeba hrát ve filmu, protože se snažím být k sobě každý den hodně upřímný a zároveň i kritický. Dokážu být sám sebou, dokážu hrát i jiného člověka, ale jen díky tomu, že jsem upřímný sám k sobě, dokážu být prostě hodně přirozený. Spousta lidí jako jsou černoši, bílí, mexičani, mladí, staří, tlustí, nebo hubení, mají problém ten, že nedokážou být upřímní sami k sobě. Nedokážou se sami na sebe podívat do zrcadla a vidět tam svou vlastní duši. Je to důvod toho, proč jsem dokázal prodat 6 miliónů nahrávek, proč jsem vyšel z vězení a hned jsem začal vydělávat. Protože dokážu vidět svůj obličej, svou duši, nezaprodal jsem ji nikomu, ani ničemu. Pořád je ve mě, pořád ji cítím. Mé srdce je pořád napojeno na moje tělo.

 

Jakékoliv postavě ve filmu dokážu nabídnout své já, svou horlivost a upřímnost, protože jsem si prošel velkou bolestí a Bůh ty věci naštěstí dokázal vrátit zpět. To proto jsem úspěšný, protože když máte v sobě nadání, nebo dar něco udělat a tu věc promarníte, tak je to pro vás obrovské prokletí. Já tu věc možná jednou minul, ale naštěstí mi ji Bůh vrátil a já toho využil. Neříkám, že u všeho stojí Bůh, ale podle mě, všechna ta slabost člověka pochází jen díky slabosti a nedůvěře k Bohu. To, co nabídneš svému Bohu, to vrátí on tobě. Není to žádná hra, žádný trik, každý člověk to dokáže, jen se potřebuje dostat tam, kam potřebuje. Všemi věcmi, kterými jsem si prošel v životě, tak teď jsou pro mě daleko snadnější na ně myslet.

Natu věc jsemdokázal i vymyslet pár slov, která se na to hodí. Začíná to nějak takto. One thing we all adore, something worth dying for, nothing but pain, stuck in this game Searching for fortune and fame. Překlad: „Jedna věc, kterou všichni milujeme, není jen něco, za co stojí zemřít, jen bolest, chceme být ve hře a hledat to štěstí a tu slávu.“ (Jinak toto je refrén k songu Fame, album Better Dayz)

Je to normální, že každý chceme být slavní, aby se každý na nás jen díval, brali bychom za to prachy, abychom byli slavní. Hlavně aby nás to všechno úplně změnilo. Něco mezi bezcitným zločincem na ulici a hodným policajtem. Něco takového.

Překlad: DjBeton