Home Překlady videoklipů 2Paca Tupac I Wonder If Heaven Got a Ghetto Czech Subtitles

Tupac I Wonder If Heaven Got a Ghetto Czech Subtitles

 

„I Wonder If Heaven Got a Ghetto“ je singl, který byl vydán až posmrtně. Objevuje se na albu R U Still Down? (Remember Me). Originál byl vydán i na kazetě k singlu „Keep Ya Head Up“.

Na albu R U Still Down? se objevují dvě verze tohoto songu. Jedna je původní remake, který používá vlastně i původní sample. Další verze je tzv. „hip-hopový remix“, který byl nahrán v době, kdy byl Tupac součástí Death Row. Oba jsou od sebe hodně odlišné.

Název songu je téměř totožný s názvem songu jednoho rappera ze Západního pobřeží, který si říkal „Rapper Spice 1“ a byl vydán roku 1992 s názvem „Welcome to the Ghetto.“

Části textu ze songu „I Wonder If Heaven Got a Ghetto“ byly později použity v songu „Changes“, který se později objevil na kompilaci Greatest Hits v roce 1998.

Rapper Nas použil sample songu „I Wonder If Heaven Got a Ghetto“ ke svému songu s názvem „Black President“. Text „And though it seems heaven sent/We aint ready to have a black president“ se v tomto songu používá jako refrén.

Videoklip:

Režíroval jej Lionel C Martin, celé video se odehrává z pohledu první osoby. Po postřelení se Tupac probouzí v Novém Mexiku. V místě nazvaném Rukahs. Pozpátku je to vlastně Shakur. Poznávací značka vozu je narození Tupaca „61671“ – tedy 16.6.1971. Pokoj, do kterého vchází s ženou má číslo 7. Hodiny jsou nastaveny na 16:03h, tedy na oficiální čas, kdy byl Tupac odpojen z přístrojů.

Video taktéž obsahuje několik slavných postav. Matka Tereza, která nastupuje do autobusu, v autobusu již v té době sedí Jimi Hendrix, Martin Luther King Jr., člen Černých Panterů, Elvis Presley. V baru hraje dokonce na piano Ray Charles.

Datum vydání: 21.září 1997

Nahráno: 1993 – původní nahrávka

1996 – remix

Délka: 4:40 minut

Vydavatelství: Interscope, Jive Records a Amaru Entertainment

Text: T.Shakur, D.K.McDowell, Larry Troutman, Roger Troutman

Producent: Soulshock & Karlin

Překlad: DjBeton a Momodou