Home Novinky Suge dostal 28 let ve vězení. Jak to šlo se Suge Knightem z kopce? Historie jeho přestupků od roku 1987.

Suge dostal 28 let ve vězení. Jak to šlo se Suge Knightem z kopce? Historie jeho přestupků od roku 1987.

Suge dostal 28 let ve vězení. Jak to šlo se Suge Knightem z kopce? Historie jeho přestupků od roku 1987.

 

Byl to člověk, který sice dostal Tupaca z vězení, ale během let násilí a vyhrožování si nadělal desítky nepřátel a hlavně problémů.

V osudnou noc 7.9.1996 byl s Pacem v BMW, kdy v Las Vegas postřelili Tupaca, za 6 dnů Tupac zemřel.

 

1987 zatčení, odsouzení a podmínka

V říjnu roku 1987 byl Knight zatčen za domácí násilí. Napadl svou tehdejší přítelkyni a uřízl jí prý cop (z vlasů) na ulici.

31.října 1987 byl zatčen v Las Vegas za krádež auta, za držení zbraně a pokus o vraždu. Údajně dvakrát postřelil muže, kterému chtěl Suge ukrást auto. Z toho, že držel zbraň se přiznal a obdržel tříletou podmínku.

Nebyl by to Knight, aby mu něco nepomohlo. Několik let před tím, než dělal jeden prohřešek za druhým, tak jeho obvinění bylo stáhnuto. Soudce to argumentoval tím, že to je „hodný kluk, který byl ve špatný čas na špatném místě.“ Možná byl soudce velký fanoušek ragby, kde hrál Suge asi 6 let.

Zaplatil pokutu ve výši 1000 dolarů a dostal tři roky podmínky. Ano, čtete správně. Dvakrát postřelil chlápka, ukradl mu auto a dostal pouze menší pokutu.

V roce 2007 dělal rozhovor pro deník Washington Post a tam přiznal, „že to byl jen přestupek. Střelil jsem ho jenom do nohy, nic víc.“

 

Napadení v roce 1998 v LA

V roce 1998 je zatčen Suge za napadení muže na Los Angeleském letišti.

Výsledek obrázku pro suge knight 1987 arrest

 

Rok, kdy neměl čas na nic – rok 1990

Tohle byl hodně zaneprázdněný rok pro výkonného ředitele Death Row. V Las Vegas použil Suge svou nabitou zbraň a zlomil čelist jednomu chlápkovi, za tento přestupek dostal 9.000 dolarů pokutu a dvouletou podmínku.

Výsledek obrázku pro suge knight 1990Suge zvětšuje své Death Row Records. Rozjel svou firmu ve velkém, podepisuje velké kontrakty s Dr. Drem a rapperem D.O.C.

Knightovi byla udělena další podmínka, tentokrát za to, že nahlásil falešné jméno, když ho chytili s nabitou zbraní v Beverly Hills.

V tomto roce údajně ukázal rapperovi Vanillu Iceovi, který nahrál slavný hit „Ice Ice Baby“ okraj balkónu. Chtěl po něm, aby s ním podepsal smlouvu. Ice a Suge pak byli dokonce i u soudu. Vše se ale rozplynulo v soudním procesu a nikdo nebyl obviněn.

 

Výsledek obrázku pro suge knight ice ice baby

Výsledek obrázku pro ice ice baby 1991

 

1992: zatýkání jako olympijská medaile?

Kdyby bylo odsouzení a zatýkání vrcholový sport na olympiádě? Suge by za to dostal v roce 1992 určitě zlato.

Kromě toho, čelil dvěma odsouzením za útok se zbraní. Obě obvinění skončily nakonec jen podmínkou. Byl poslán k soudu za to, že ve West Covina měl u sebe nabitou zbraň, a ve Van Nuys za to, že se tam začal rvát . Ani to nestačilo, zmlátil telefonem a údajně i postřelil dvě tehdejší rappové začínající hvězdy, kteří pracovali v Death Row. Za co? Že bez dovolení použili firemní telefon. Tato událost skončila tím, že byl zatčen. A další podmínka !

Dva rappeři, George a Lynwood Stanely pak u soudu řekli, že jim bylo slíbeno, že dcera od George se má objevit na albu Death Row Records, to vedlo k tiché dohodě a Suge z toho vyvázl bez potíží.

I v roce 1992 jsou Suge, Dr.Dre a D.O.C. zatčeni během incidentu v New Orleans, kde jsou pobodáni dva lidé. Kolují však fámy, že se to buď stalo na setkání fanoušků tamního rádia nebo na premiéře filmu Mo“Money. Tak či onak, byl někdo pobodaný a Suge byl do toho nějak zapojen. Nikoho to však nepřekvapilo.

Suge byl obviněn z toho, že byl zapleten do obchodu s drogami. Prý se podílel na přepravě kokainu do skladu v Las Vegas, opět další podmínka. Jake Brown, který byl za to odeslaný do vazby to okomentoval pro deník Las Vegas těmito slovy:

„Knight vyrostl v člověka, kterému se vyhýbají problémy za jeho násilné incidenty, všechny jsou spojené se společností Death Row, slouží tedy jako podpora jeho věčné neporazitelnosti.“

Výsledek obrázku pro suge knight 1993

1995 a další mrtvola

Po relativně klidném roce 1994 se Suge vrátil na již známou mapu zločinnosti. Tentokrát to bylo za incident na párty Death Row Records v klubu El Rey, ve kterém byl zabit chlápek jménem Kelly Jamerson. Byl zmlácen tak, že nešel málem poznat. Jeho obličej byl naprosto domlácen. Opět všude kolovaly fámy, že za to mohl Suge.

Člen rodiny umláceného chlápka řekl do LA Times deníku, „že na místě bylo neskutečné množství lidí, kteří po něm šlapali a mlátili ho, nikdo se mu nesnažil ani pomoct. Musel jsem se na něj opravdu dobře podívat, na jeho tetování, na jeho ruce, abych si byl stoprocentně jist, že to byl Kelly. Hlavně jsem ho poznal podle oblečení, které měl na sobě.“

V lednu roku 1995 bylo vzneseno na Sugea další obvinění, nezákonné držení zbraně. Vražda Jamersona nevedla k žádnému zatčení, nikdo nebyl poslán do vězení.

Výsledek obrázku pro suge knight 1995 dead

 

Odsouzení z roku 1997 a uvěznění v roce 1997

7.září 1996 byl spatřen na kamerách v hotelu MGM Grand, jak mlátí společně s Tupacem a jeho bandou Orlanda Andersona. Anderson byl členem gangu Crips. Údajně Orlando napadl pár týdnu předtím kamaráda od Snoop Dogga a sebral mu řetěz z krku a utekl s jeho bandou.

Za porušení podmínky byl poslán do vězení. V únoru 1997 byl odsouzen na 9 let ve vězení. Byl propuštěn 6.srpna 2001.

Výsledek obrázku pro suge knight 1997 jail

Pokec s kámoši v roce 2002 vs. 61 dnů ve vězení

Po odchodu z vězení řekl pro deník Newsweek: „Než jsem přišel do vězení, tak jsem pořád vysedával v nějakém klubu, hodně času jsem strávil v ulicích. Teď když se vracím domů, tak se to všechno změní. Je na čase budovat svůj byznys a ujistit se, že jdu zas nahoru.

Svoboda mu však nevydržela dlouho. V prosinci roku 2002 byl opět zavřen do vězení za to, že porušil svou podmínku. Když úřady nařídili kontrolu jeho nových kanceláří v Death Row Records, kam je vedlo vyšetřování vražd Tupaca a Biggieho, tak Knight tam zrovna nebyl, ale našli o pár pater níže Knighta společně s několika členy gangu. Jeho rozsudek zněl jasně, nestýkat se s nikým z gangu. Za toto strávil dalších 61 dnů ve vězení.

Výsledek obrázku pro suge knight gang

 

Odsouzení a uvěznění v roce 2003

V roce 2003 si to namířil znovu do vězení za porušení zákona, když udeřil pěstí obsluhu parkoviště. Příjmy Death Row začaly v té době rapidně klesat. Proč? Protože Suge Knight byl opět ve vězení. Podařilo se mu zachránit před úplným bankrotem tím, že vydal kompilace alb Snoop Dogga a posmrtné album Tupaca. I přesto, že podepsal několik nových umělcu v té době, nikdy s nimi nevydal žádné album.

V roce 2006 byl Knight zapojen do dalšího sporu s bývalým přítelem a vlastně i zaměstnancem Snoop Doggem za to, že ho Snoop urazil v rozhovoru pro časopis Rolling Stone.

Výsledek obrázku pro suge knight 2003

 

Marihuana v roce 2005

V únoru roku 2005 je Suge zastaven za nedovolené otáčení v křižovatce Je u něj nalezena marihuana a stráví týden ve vězení. Pozdějí je očištěn od dalších problémů se zákonem.

Výsledek obrázku pro suge knight marijuana

 

Hádka v roce 2008

10.května 2008 se Knight zapojil do hádky, ve kterém hrály hlavní roli peníze. Stalo se to před nočním klubem Shag v Hollywoodu. Byl vyhozen ochrankou klubu, odvezen do nemocnice a údajně nechtěl ani spolupracovat s policejním oddělením v Los Angeles.

Výsledek obrázku pro suge knight 2008 argue

 

Zatčení v roce 2008

27.srpna roku 2008 byl Knight opět zatčen za držení drog a za násilné útočení na zákazníky nočního klubu v Las Vegas.

Když na místo přijela policie, Knight zrovna mlátil svou tehdejší přítelkyni, Melissu Isaacovou a ohrožoval ostatní zákazníky nožem. Do novin se dostala informace, že byl pod vlivem extáze a hydrokodonu (opium).

5.prosince 2008 byl Knight zbaven veškerých obvinění. Knightův právní zástupce David Chesnoff řekl, „je velký problém s důkazy a s výpověďmi svědků.“ Když se Knighta zeptali, poté co vycházel od soudu, co říká na verdikt soudu, tak odpověděl „Bůh je dobrý, hezké svátky.

Výsledek obrázku pro suge knight arrest 2008

 

Bankrot v roce 2008

30.října 2008 ohlásil Suge Knight bankrot. Podal také žalobu na Kanyeho Westa a jeho společníky. Soudní proces se týkal srpnové střelby na párty, kterou pořádal Kanye West – Video Music Awards, kde byl Knight zraněn střelbou do stehna.

Soudní proces se týkal údajného poškození duševní a fyzické bolesti způsobené střelbou, náklady na operaci, ztrátou příjmů a odcizení diamantové 15-karátové náušnice.

Výsledek obrázku pro suge knight kanye west

 

Hádka v roce 2009

V únoru roku 2009 byl Knight převezen do Scottsdale Osborn nemocnice, aby byl ošetřen kvůli zranění v obličeji, které se mu stalo na soukromém večírku v hotelu. Tam měl údajné menší neshody s Robertem L. Carnesem. Policisté viděli jak Carnes mlátí Knighta do obličeje, pomáhal mu jeho přítel Thomas Leon Anderson Jr. Oba byli poté obviněni z napadání a výtržnictví.

Zbývající věci z Knightova osobního majetku byly vydraženy v první epizodě Války skladů (Storage Wars), která se vysílala 1.prosince roku 2010.

Výsledek obrázku pro suge knight robert carnes

Výsledek obrázku pro suge knight robert carnes

 

 

Zatčení v roce 2012

8.února 2012 byl Knight zatčen v Las Vegas poté, co policie u něj v autě našla marihuanu a několik pokut za dřívější porušení dopravních předpisů.

Výsledek obrázku pro suge knight marijuana

 

Cukrouš bez řidičáku a rok 2013

Za porušení dopravních předpisů a jízdy bez pozastaveného řidičského průkazu je mu nařízeno zaplatit kauci 20.000 dolarů.

 

Střelba v roce 2014

24.srpna roku 2014 byl postřelen na párty udílení cen Video Music Awards, kterou pořádal Chris Brown v nočním klubu 1OAK na Sunset Strip v západním Hollywoodu. Ačkoliv byl Suge šestkrát postřelen, byl schopen vstát a odejít až do sanitky.

Jeho zranění vyžadovalo neodkladnou operaci. Vyšetřovatelé poté zveřejnili, že podle kamerových záznamů bylo jasné, že postřelení Sugea bylo plánováno. Knight byl propuštěn 27.srpna z nemocnice.

Přítel Keith Middlebrook řekl pro deník New York Daily News, že Knight se vrátil domů s úmyslem se vyléčit a být silnější, než kdy předtím.

Knight doposud odmítl spolupracovat s policejními orgány a komentovat toto postřelení.

Jeezy, jeho kamarád, později potvrdil, že by byl zastřelen, kdyby nebyl vyhozen z klubu. Těsně předtím, než byl Suge šestkrát postřelen.

Výsledek obrázku pro suge knight shot 2014

 

 

 

Stíhání na základě obvinění z loupeže (2014 – současnost)

29.října 2014 byli Knight a komik Katt Williams zatčeni z loupeže druhého stupně v souvislosti s údajnou krádeží kamery fotografa Leslieho Reddena v září roku 2014, v Beverly Hills.

Knightův právní zástupce Richard Schonfeld během soudního přelíčení a oznámení kauce prohlásil, že Knighta trápí zdravotní problémy, přesněji závratě a bolesti na hrudi.

Byl odvezen do University Medical Center, kde mu lékaři našli v plíci krevní sraženinu.

Ani Knight, ani Williams nebyli obviněni z loupeže.

V roce 2016 se proces loupeže odložil, dokud se nevyřeší soudní proces údajné vraždy.

Výsledek obrázku pro suge knight steal camera

 

 

Stíhání pro obvinění z vraždy (2015-2017)

29.ledna 2015 byl Knight zapojen do incidentu, ve kterém byl sražen autem Terry Carter (zakladatel labelu Heavyweight Records a bývalý kamarád Sugea) a další muž byl hospitalizován v nemocnici v Comptonu. Knight se druhý den ráno sám přihlásil na oddělení šerifa státu Los Angeles. Byl zatčen z pro pokus o vraždu.

Druhá oběť, filmař Cle Sloan utrpěl zranění nohy a hlavy.

Svědci útoku tvrdí, že Knight sledoval oba muže na parkoviště. Událo se to pár minut potom, co se hádal s oběma muži. Nájezd autem byl údajně plánovaný.

Bezpečnostní kamery ukázaly, jak Knight přejel oba muže. Advokát Sugea však tvrdil něco jiného, prý to byla sebeobrana.

V březnu 2015 byl hospitalizován Suge poté, co sdělil soudci během přelíčení, že trpí slepotou a že má další zdravotní komplikace. Knight vyhodil několik svých advokátů, kteří měli na starost jeho případ. Navíc si postěžoval, že se mu nedostává ve vazbě dostatečné lékařské péči.

Téhož měsíce mu soud sdělil kauci za propuštění a to ve výši 25-ti miliónů dolarů. Knight se zhroutil hned potom, co uslyšel výši této kauce. 16.dubna 2015 byla kauce pro Sugea snížena na 10 miliónů dolarů. Od srpna zůstal ve vězení.

V červenci roku 2015 potvrdil právník Knighta, že má zřejmě nádor na mozku. Tyto informace se objevily v den, kdy mu byl odmítnut požadavek na nižší kauci.

Výsledek obrázku pro suge knight hit and run

V lednu 2016 vyhodil svého právníka Thomase Mesereau, nahradil ho Stephen L. Schwartz, během soudních tahanic ho obhajoval již čtvrtý právník.

V květnu 2016 požádal Knight o souhlas navštěvovat svou hospitalizovanou matku, zatímco čekal na verdikt v soudním řízení jeho případu vraždy a pokus o vraždu.

V červenci 2016 odmítl soudce Ronald Coen návrh Knighta, aby odhalil identitu několika klíčových svědků ve věcech obžaloby. Soudce to odůvodnil bohatou zločineckou historií Knighta. Po sdělení rozsudku začal Knight brečel a ječel na soudce protože měl zdravotní problémy. Podle něho chce aby ve vězení i zemřel.

V březnu roku 2017 byl Suge Knight hospitalizován z důvodu krevních sraženin. Tato hospitalizace způsobila zpoždění v probíhajícím procesu. 6.dubna 2017 stanovil soudce datum verdiktu na 8.ledna 2018, kdy měl začít soudní proces. V březnu 2018 byl proces odložen na 19.dubna 2018, později byl ale odložen na září 2018.

ODKAZ NA YOUTUBE VIDEO

 

Obvinění z vyhrožování (2017)

Zároveň byl Suge Knight v srpnu 2017 obviněn z vyhrožování, když režisérovi filmu Straight Outta Compton F. Gary Grayovi vyhrožoval smrtí. Suge Garymu tehdy několikrát telefonoval po té, co byl znepokojen zobrazením své osoby ve filmu Straight Outta Compton a zejména byl rozčílen, že nedostal žádnou finanční kompenzaci.

Když na to Grey nereagoval, obdržel výhružnou textovku: “Uvidíme se ve vězení … máš děti stejně jako já tak si zahrajeme tvrdou hru” a následovalo několik vulgárních a rasistických nadávek. Podle nových detailů tyto výhrůžky Garym tak otřásly, že nedokázal ze strachu při dalším svědectví u soudu vypovídat na otázky v případu vraždy Terryho Cartera.

On byl tak vystrašený, že sem přišel a lhal pod přísahou” dodala tehdy soudní zástupkyně Cynthia Barned. To vyústilo v další, v pořadí již třetí žalobu na adresu Suge Knighta, který krom této a vraždy Terryho Cartera čelí také obvinění z ozbrojené loupeže.

Suge Knight se v případu vraždy Terryho Cartera obhajoval tím, že jednal v sebeobraně,  když byl v ohrožení života. Nikoho se prý nepokoušel zabít a naopak chtěl pouze odjet z místa činu, aby nebyl zastřelen.

 

Souhlas s obviněním v roce 2018

20.září 2018 Suge Knight souhlasil se všemi body obžaloby. Soud ho poslal na 28 let do vězení

 

 

Pár fotek ze soudu Suge Knighta.

Výsledek obrázku pro suge knight court

Výsledek obrázku pro suge knight court

Výsledek obrázku pro suge knight court

Výsledek obrázku pro suge knight court

 

Překlad, úprava: DjBeton