Home Interview - slavní vypráví o Pacovi Menší životopis rappera MC Breed, který spolupracoval s Pacem

Menší životopis rappera MC Breed, který spolupracoval s Pacem

Eric Breed (12.červenec 1971 – 22.listopadu 2008) je v hudebním průmyslu známý jako MC Breed, byl to americký rapper. Hudební průmysl zná jeho hudbu z dvou jeho největších hitů „Aint´t No Future in Yo Frontin“, který se umístil na 66.místě v hitparádě Billboard Hot 100 a za singl s názvem „Gotta Get Mine“, který nahrál společně s 2Pacem, který se dostal dokonce na úžasné 6.místo v hitparádě Hot Rap Singles.

MC Breed se narodil v městečku Flint, v Michiganu, je dokonce prvním úspěšným rapperem, který pochází ze středozápadní oblasti Ameriky. Své první album vydal společně s rapovou skupinou DFC s názvem „MC Breed & DFC“ v hudebním labelu SDEG Records. Jeho první singl se jmenoval „20 Below“, po kterém vydal tehdy své druhé album, bylo to v roce 1993 s názvem „The New Breed.“ Za svou hudební kariéru vydal nespočet alb a dalo by se říci, že byl i komerčně úspěšný, ale nikdy se nedostal do „mainstreamu“, ve kterém se točily velké peníze.

Album, které se však dostalo nejvýše do popředí žebříčků, bylo album z roku 1994 s názvem „Funkafied“, které se dostalo na 106.místo v „Billboard Hot 200“. Společně se svou rapovou skupinou „DFC“, se jim říkalo „skupina, která dobila středozápad.“ Nicméně však během své kariéry rappera byl nejčastěji přirovnávan k západu. Byl známý za svůj styl „G-Funk“ a přátelstvím s rapperem ze západního pobřeží Too Shortem. V roce 1995 dokon ce pracoval s rapperem Big Baller.

Dvě své úspěšné alba vydal u společnosti Wrap Records, v roce 1996 to bylo „To Da Beat Ch´all“ a v roce 1997 to bylo „Flatline“ – tehdy měl u labelu kontrakt na dvě alba, která taktéž i splnil. Breed poté v roce 1998 podepsal smlouvu se společností Power Records, a zde také v roce 1999 vydal album „It´s All Good“. O rok později vydal kompilaci nejznámějších nahrávek s jinými rappery, jako byli Tupac, Too Short a spousty dalších. V roce 2000 si dokonce zahrál ve filmu s názvem Dollar, společně s Shannon Greerovou, k tomuto filmu vydal i soundtrack na kterém se objevila jeho asi největší pecka „Ain´t No Future In Yo´Frontin“.

Ve stejném roce vydal svou druhou kompilaci největších hitů s dalšími rappery jako byl Too Short, Richie Rich – s názvem „The Thugz, Vol.1“. Toto bylo nakonec jeho poslední album u labelu Power Records. V roce 2001 vydal své 13.album (!!!) s názvem The Fharmacist v labelu Fharmacy Records, který vznikl v Detroitu, Michiganu.

Na albu se objevil velký hit, který mu pomohl produkovat Jazze Pha – „Let´s Go To The Club“, a hosté z Bottleg of The Dayton Family. Zde spolupracoval s rappery, kteří si říkali Flintstones, podílel se rovněž na soundtracku k filmu Got To Get Mine. Toto album bylo jeho první a poslední u tohoto labelu.

Výsledek obrázku pro mc breed

V roce 2004 se objevil u nově vzniklého labelu Urban Music Zone Entertainment, dceřiné společnosti Psychopathic Records, zde vydal album „The New Prescription“. Album bylo vydáno v srpnu tohoto roku, představil se zde i rapper Esham, který v té době podepsal smlouvu s labelem. Album však nezískalo velký ohlas u fanoušků, hudební video bylo vydáno pouze pro singl „Rap Game“.

11.května roku 2006, byl MC Breed odsouzen k jednomu roku za to, že neplatil alimenty a musel zaplatit částku 200.000 dolarů. 3.dubna 2008 však byl zatčen ve svém rodném městě Flint, v Michiganu, kde pořádal autogramiádu a dluh v té době se zastavil na částce 220.000 dolarů.

5.září 2008 byl hospitalizován a napojen na dýchací přístroje, později se však zhroutil, když hrál s přáteli basketbal, selhaly mu ledviny. 22.listopadu 2008 zemřel ve spánku, když spal u kamaráda v městečku Ypsilanti, v Michiganu.

I přes jeho náhlou smrt, připravoval vydat dokumentární DVD o jeho životě s názvem „Where Is Mc Breed?“ Pracoval i na svém novém albu, který se měl jmenovat „The Original Breed: Swag Heavy“, který chtěl vydat v labelu, zde i chvíli pracoval, Ichiban Records. I přesto, že v té době nebylo toto album dokončeno, se mu podařilo dokončit nahrávání zbývajících nahrávek.

Výsledek obrázku pro mc breed

Album mu pomohli dokončit taková jména producentů jako byli Erotic D, Ant Banks, Jazze Pha,
Colin Wolfe a rovněž rappeři D.O.C., Spice 1 a už několikrát zmiňovaný Too Short. Toto album se mu povedlo dokončit, když byl v září 2008 propuštěn na dva dny z nemocnice, aby to mohl dokončit. Podle serveru MLive.com nahrál MC Breed svoji poslední nahrávku dva dny před svou smrtí, jmenovala se „Everyday I Wait“ a nahrál ji společně s Tupacovými „The Outlawz“.

Eric Breed tady zanechal své rodiče, Roye LeEstera a Willie Breedovou, jeho děti Kiaru Monique,
Ericu Ariel, Alexis Cymone, Marco Chene a Erica Jalena, dva své bratry Petea a Kevina Breeda a sestru Bridgette Breedovou.

Odpočívej v pokoji, Ericu.

Zajímavosti:

Za svůj krátký život dokázal vydal 13 studiových alb a 5 kompilací (nejlepší hity, ostatní rappeři)

Jeho největší hit nahrál společně s Tupacem, hit s názvem „Gotta Get Mine“

————————————————————————————————————————

Největší hity rappera – MC Breed – po kliknutí na odkaz se spustí song

MC Breed – Gotta Get Mine (feat. 2Pac)

Mc Breed – Ain’t No Future In Yo‘ Frontin

MC Breed – 20 Below

MC Breed ft. DFC – Wastin‘ Time

MC Breed – Rap Game

!!! CHYBY, POCHVALY, ŠPATNÝ PŘEKLAD, KRITIKU, INOVACE, NOVÉ
ČLÁNKY, NOVÉ NÁPADY a cokoliv dalšího – zasílejte prosím na můj nový
email – david.blastik@seznam.cz !!!

[!autor? &j=`DjBeton`!]