Home Interview - slavní vypráví o Pacovi Kevin Powell uveřejnil po 14ti letech od smrti Paca nezveřejněné interview + CZ PŘEKLAD

Kevin Powell uveřejnil po 14ti letech od smrti Paca nezveřejněné interview + CZ PŘEKLAD

Kevin Powell uveřejnil po 14ti letech od smrti Paca nezveřejněné interview + CZ PŘEKLAD

Bývalý redaktor časopisu VIBE a kandidát do New yorského kongresu Kevin Powell uveřejnil po 14 letech od smrti Tupaca v roce 2010 tento rozhovor, který se odehrál telefonicky s Tupacem v únoru 1996.

VIBE: Proč jsi své album nazval All Eyez On Me? (v překladu „všichni na mě koukají, sledují mě“)

Tupac: Každý mě pořád pozoruje, i teď. Policie, ženy, moji nepřátelé, reportéři, lidi, kteří mě chtějí vidět dole, lidi, kteří chtějí, abych to dokázal. Moje máma. Strážci ve věznici. Každý na mě jen čumí. Proto „all eyez on me“.

Jaký je to pocit?

Mám z toho fajn pocit. Mám rád výzvy. Vím, že se musím od toho odrazit a udělat něco super, pár dobrých věcí. Hodně jsem se položil do tvorby nového alba, protože ho chci prodat. Chci s ním zlomit i pár rekordů v oblasti hudby. Protože žáden rapper nikdy neudělal double-album. Nikdy, nikdo.

Kolik songů na tom dvoj-albu budeš mít?

Bude tam 28 songů. Všechno naprosté novinky. Nic z toho jsem ale nenapsal ve vězení. Všechno z toho jsem nahrál hned potom, co jsem vyšel z basy.

Jednou jsi řekl, že se hodláš vydat novým směrem. Objeví se něco z toho i na novém albu? V posledním rozhovoru s námi jsi třeba zmínil Marvina Gaye.

Ne, album je úplně nový. Nikdy jsem neudělal takový album, jako bude toto.

Dokážeš mi to popsat nějak blíže?

Je to hodně tvrdý album, nelítostný. Je to něco jako texty, věty bez cenzury. Všechny mé předešlé alba byly hodně smutné. Když jsem byl ve vězení v New Yorku, niggové mi pořád cpali do hlavy: „kámo, to, že vyjdeš s novým albem, neznamená to, že bys měl umírat.“ To byl důvod, proč jsem udělal album Me Against the World, protože jsem to takto cítil na tom albu. Tohle je úplně jiný album. Je to o tom, že oslavuji svůj život. Oslavuji to, že jsem naživu. A pak chci taky rozjet projekt s názvem Outlaw Immortalz. To je něco jako nový Thug Life projekt.

Takže Thug Life není mrtvý?

Není. To je Syke a Mopreme a pár dalších kámošů z Thug Life. Projekt, do kterého jsem teď zapálenej se jmenuje Outlaw Immortalz. To se děje s tebou, když souhlasíš s Thug Life.

Prý máš na albu singl s Faith, je to tak?

(směje se) Jo, je to tak.

Jak se jmenuje?

„Wonder Why They Call You Bitch?“ (Divím se, proč tě nazývají děvkou – překlad.)

O čem je ten song?

O tom je vlastně celej ten název. Každý se jen diví, proč nazýváme ženy děvkami. Neříkáme všem ženám, že jsou děvky. Je to jen něco určitýho – pojem – a my dáváme lidem příklady. Matka opustí svě děti a zmizí pryč. Proto ji nazývame děvkou, courou.

Jak se ti podařilo potkat se s manželkou Biggieho a dát všechny ty věci do pořádku?

Potkali jsme se v klubu a dalo se to do běhu tak nějak samo. Já a Faith nemáme mezi sebou žádné problémy.

Co je pravdy na tom, že ty a Faith jste strávili nějaký čas ve studiu?

Myslíš to, že jsem jí tam ojel? Ha ha ha.

Radši bych měl vypnout nahrávání tohoto hovoru, jestli se to hodláš říct, kámo.

(hysterický se směje) Na to nechci odpovídat, kámo.

Je něco, co bys chtěl k tomu říct? Protože tohle je dost vážný a hluboký.

Chci jen dodat, ať se nikdo z New Yorku do toho nesere.

A co niggové na západním pobřeží?

Ti se do toho neserou, zajímají je jen peníze a sami sebe. Já tu mluvím o východě. Protože tam ty lidi hodně respektuji a mám je rád. Když jsem byl v base, hodně lidí mě podporovalo, hodně lidí z New Yorku. Pro mě je hodně důležité, že jsem zjistil, že New York na mě nepřestal myslet a zastávat se mě. To je něco, co bylo ve mě hodně dlouho. Taky mě to i dost sere, že se do nás pořád navážejí. Někdy to nezvládám ten tlak. Ale miluji své fanoušky, všechny, kteří mě podporovali a každý kdo byl se mnou, když jsem byl na dně. Lidi jako Freddie Foxx, lidi jako Latifah a Treach. Taky jsem slyšel, že Smif-N-Wessun o mě rapovali na jejich albu, v dobrým slova smyslu. Ale lidi jako je Mobb Depp? Ty kecy, že pořád žijeme všichni v Thug Life. To je důvod, proč začínám s novou kapitolou. Když vidíte tu Outlaw Immortalz věc, to je důvod, proč to všechno začalo. Biggie a další, kteří akorát do VIBE nakecají hovadiny. Všichni ti.

Teď chceme vydat song s názvem „Hit Em Up“, o tom se tady bude hodně mluvit. Pamatuješ, když Ice Cube přišel se songem „No Vaseline“? Tohle bude nový „Hit Em Up.“ Vyjde to pár měsíců po mém albu. V mém vlastním vydavatelství a taky v Death Row.

Jak se jmenuje to vydavatelství?

Euthanasia Records.

Proč zrovna ten název?

Líbí se mi to slovo. Hodně s tím soucítím. Že jednou zemřu, chci zemřít hlavně bezbolestně. Nechci zemřít, ale až to přijde, chci zemřít hlavně bezbolesti.

Mohl bys mi tady do telefonu něco zarýmovat? Z toho nového songu?

Tupac rapuje asi minutu do telefonu celou sloku a refrén z tohoto songu.

Nemyslíš, že tento song to všechno jen zhorší?

To je prostě hip-hop. Niggové toho o mě nakecali, když jsem byl v base. I když to není o mě, nechci to přehlížet.

Takže si myslíš, že song od Biggieho s názvem „Who Shot Ya“ byl o tobě?

Vyšlo to moc rychle. Nevím. Tak jestli si on bude myslet, že je „Hit Em Up“ o něm, ať si klidně myslí.

Ale ty tam zmiňuješ jejich jména. Oni to tvoje jméno nezmínili v songu „Who Shot Ya“, nebo ano?

Nechci z toho dělat blbost. Nebudu se skrývat za pravdou.

Takže víš, kdo tě rok zpátky postřelil?

Vím, ale nechci k tomu nic říct.

Ale víš teda, kdo to udělal?

Oni ví, kdo to udělal.

Kdo to teda byl?

Lidi, kdo na mě stříleli. Každý to přece ví, oni taky. Ale já se o to nestárám. Chci, aby tady byl mír. S pár lidma z New Jersey teď spolupracuji. Proto nechci udělat nějaký bordel na východním pobřeží. Stejně tak jako třeba De Brat, ona jen otvírá hubu a kecá nějaký pičoviny, do kterých nechce být nějak zahrnuta. Chci tady mír, Keve. Chci říct všem, aby s tím přestali.

Překlad: DjBeton