Home Novinky Kde všude žil Tupac? Baltimore, Marin City, Oakland, Los Angeles + fotky kde bydlel

Kde všude žil Tupac? Baltimore, Marin City, Oakland, Los Angeles + fotky kde bydlel

Kde všude žil Tupac? Baltimore, Marin City, Oakland, Los Angeles + fotky kde bydlel

Když byl Tupac ještě dítě, byl nucený se stěhovat z města do města. Někde neměli peníze na nájem, máma byla i několik let závislá na drogách, těžký časy.

1971-1983 – Východní Harlem, Manhattan, New York City
Červen 1984 – Červen 1988 – Baltimore
Červen 1988 – Srpen, 1991 – Marin City, Kalifornie
Srpen, 1991 – 1992 – San Fernando Valley, Los Angeles County, Kalifornie
1992 – Oakland, Kalifornie
1993 – Stone Mountain, Georgia
1994 – Kalifornie
1995 – Tupac – vězení 1 a 1/2 roku
1996 – Los Angeles County, Kalifornie

Navzdory realitě měl ale Tupac jiný názor na časté stěhování:

„Měl jsem rád dětství, i když bylo dost špatné.“ Spoustu věcí jsem se naučil. Nic mě nemůže ohromit, nic mě nemůže jen tak překvapit. Pomohlo mi to se učit za každé situace. – Tupac v 17.letech

 

1974 – 1983: Město New York

1974 – 1983: Tupac se narodil 16.června 1971 v New Yorku, v části East Harlem na Manhattanu. V té době se stěhovali z jednoho bytu do druhého, těžká doba, velké ghetto, spousta násilí.

Červen 1984 – Červen 1988

V červnu 1984 se rodina Tupaca přestěhovala do Baltimoru v Marylandu.

Rodina zde žila v prvním patře cihlového domu na ulici 3955 Greenmount Avenue, severní Baltimore. Rapper zde vyšel druhý ročník střední školy a přešel na Baltimore školu umění, kde studoval jazz, poezii, balet a herectví.

 

Adresa: 3955 Greenmount Ave, Baltimore, MD 21218, USA

 

 

Červen 1988 – Srpen 1991 – Marin City, Kalifornie

Červen 1988 – Tupacova rodina se poté přestěhovala do Marin City, do Kalifornie, do rezidenční čtvrti 8 km od San Francisca.

V roce 1988 přijeli se svou sestrou Sekyiwou do Marin City, maminka Afeni zůstala v Baltimore, což bylo od Marin City přes 4500 kilometrů. Bylo mu 17 let a jí 13. Bydleli v domě paní Assante, Afeni jí znala z dob, kdy byla v hnutí Black Panther. Assante žila v chudém bytovém komplexu, který byl bohužel plný kriminality. Míra kriminality se ve městě Marin City vyhoupla na takovou míru, že lidé v komunitě označovali Marin City jakou „džungli“.

Chlapec, který přijel do „džungle“ byl hluboce uvažující bohém, který rozuměl dílům od Shakespeara a který se na balet oblékal do úboru, hrál i v několika školních hrách. Na ulici si nehrál na drsňáka. Sekyiwa byla milá, chytrá dívka.

Assante, kamarádka Afeni souhlasila s tím, že ubytuje Paca i jeho sestru, Afeni neměla peníze, tak přijela až za 2 měsíce za nima. Jednoho dne jí ale zavolala Assante a řekla jí, že děti potřebují nový domov, že tam pro ně není bezpečno.

Když se Afeni dostala do Marin City, Assante nemohla nikde najít. Pac a Sekyiwa byla zrovna u sousedů. Afeni neměla tušení, čím si její děti procházejí. Assante byla agresivní alkoholička, která často omdlévala na podlaze a spala tam i celé hodiny. Nevařilo normální jídla a často jim dávala najevo, že jsou pro ně přítěží.

Assante se změnila v alkoholičku, která jen nadávala. Většinu jedu ze svých úst a srdce dávala najevo hlavně Tupacovi, ten pro ní představil zosobnění všech mužů, kteří ji ublížili a zklamali jí v životě.

Afeni pro ně musela najít rychle nový domov, neměla ale peníze. Čekala na byt, který ji slíbila vláda, která podporovala děti. Tupac byl smolař ve svém sousedství. Pořád mu někdo nadával, nebavilo ho to. Často říkal všem, že mu lidé dávali lásku takovou, jakou by dali maximálně psovi. Tupac v té době začal poznávat dealery drog a život prostitutek. Prodával drogy, častokrát ho zmlátili a okradli. Proč? Aby měl peníze na hostely a nájmy.

Srpen 1991 – 1992 – San Fernando údolí, Los Angeles, Kalifornie

Srpen 1991, 2Pac a jeho matka žijí v údolí San Fernanda

1992, Tupac se přestěhoval do Oaklandu

 

Adresa bytu Tupaca v té době: Tupac A. Shakur, 275 Macarthur, Apt. H, Oakland, CA, 94610

 

Shock G: „V prvním bytě Tupaca byla hromada špinavého nádobí, nádobí bylo ale tak vysoké že se opíralo o ledničku. Byla tam i spousta krabic od pizzy, na odpadkovém koši byly desítky krabic a sáčků. Bylo to tak vysoké, že tam lítaly myši. Zeptejte se jeho kámošů, jeho rodiny, Mopreme, Mouse, Saafiry, ti tam s ním žili v té době. Každý génius v té době, v historii měl nějaké extrémní rysy. Tupac po sobě nikdy neuklízel, díval se do budoucnosti.“

Tupac žil v Oaklandu téměř čtyři roky, v těchto čtyřech letech vytvořil i základ pro zbytek své kariéry. Dával lidem naději a štěstí. Prohlásil Oakland za svou vlastní komunitu a stál o to, aby se tam hodně věcí změnilo.

 

1993 – Stone Mountain, Georgia

1993 – Tupac si koupil barák o rozloze 2,2 akrů, kde bylo šest ložnic ve státě Georgia.

Jednou se ho ptali na dům v Georgii, bydlel tam jen pár měsíců. Tupac na to reagoval: „Dal jsem ten dům rodině od Kata, byl to dealer v Atlantě a můj velký kamarád, pak ho ale zabili v Los Angeles. Jeli jsme pak s jeho rodinou a sourozenci do zábavního parku. Chtěl jsem, aby se tam rodina přestěhovala do Atlanty. Mám spoustu rodin kolem sebe, o které se musím starat.“

 

1994 – Kalifornie

1995 – Tupac odsouzen na 1 a 1/2 roků do vězení

1996 – Tupacův poslední domov

Adresa: 4730 Azucena Road, Woodland Hills, Los Angeles, Los Angeles County, California 91364-4024, USA

 

Je to místo, které si Tupac pronajal v době, kdy byl v roce 1995 propuštěn z vězení. Byl pouze nájemce, chtěl si ho koupit později, ale další rok byl ve Vegas postřelen. Dům se 6 ložnicemi a rozloze 6000 metrů čtverečních byl tehdy majitelem ohodnocen na 1 milión dolarů.

Tupac zanechal i v kameni na pozemku text ze svého songu: „Outlaw, ať žádný člověk nerozdělí to, co tu tvoříme.“

 

Tupacův byt v Broadcast Center Apartments 7660 Beverly Blvd, Los Angeles, CA 90036

Afeni se vrátila do Atlanty ráno 31.srpna 1996. Cestou na letiště se zastavila v bytě na Wilshire Boulevard, který Tupac užíval, když pracoval do rána, nebo se někde zdržel na party. Vypadal odpočatě, když ho Afeni probudila a Pac k ní přišel do lobby. Zeptal se maminky na to, proč za ním nepřišla nahoru. A ona odpověděla: „Chtěla jsem ti dát více prostoru.“ A Pac reagoval: „Já mám spoustu prostoru.“ A objal jí: „Kolik mám maminek?“

Vyšel k autu aby pozdravil i svou sestru Sekyiwu, která se zrovna v té době zapsala do kurzu kosmetičky. Afeni si vzpomíná jak Pac se postavil před auto a řekl sestře, že je na ní neskutečně hrdý. Sestra se tehdy vrátila i do školy, aby pomohla s Kidadou (jeho snoubenkou) rozjet vlastní značku kosmetiky. Do školy chodila zatím jen čtyři měsíce. To bylo poprvé, co nahlas uznal její nadání a byl na ní pyšný. Bylo to i naposledy, co se všichni viděli naživu.“

Další den letěl do New Yorku na MTV Awards udílení, poté zpět do Los Angeles a v Las Vegas ho 7.9.1996 postřelili.

 

překlad: djbeton