Home Novinky Kde jsou milióny Tupaca? Proč měl po smrti na účtu jen 100.000 dolarů? Co zjistila jeho matka Afeni?

Kde jsou milióny Tupaca? Proč měl po smrti na účtu jen 100.000 dolarů? Co zjistila jeho matka Afeni?

25.července roku 1997 americký týdeník Entertainment Weekly publikoval článek s názvem „Tupacovy chybějící milióny?“, který sepsal autor Mark Stuart Gill. 14.září 1996, sedm dní po postřelení Tupaca, se jeho matka Afeni Shakur vracela do rodinného domu v Stone Mountain.

Chystala se tam vytřídit jeho osobní věci. Našla tam ručně psanou 3-stránkovou smlouvu, kterou Pac podepsal ve vězení a to přímo s šéfem Death Row Records, Marion „Suge“ Knightem. I přesto, že byla Afeni plná smutku, tak po přečtení celé smlouvy jí začaly věci možná až moc rychle docházet.

Navíc Afeni nechápala, jak by mohl její syn vydat za poslední rok života tři CD a být bez miliónů na svém účtu? Když přitom prodal alba za více než 60 miliónů dolarů, aby se z něj mohl stát jeden z nejprodávanějších domácích umělců. A přesto všechno měl Pac po své smrti ještě v Death Row několika miliónový dluh? Tupac Shakur zemřel bez toho, aniž by napsal závěť, proto Afeni musela později v soudním procesu vykázat všechny dokumenty ohledně jejíhosvého syna, aby se mohla stát správkyní jeho majetku a jedinou dědičkou.

Zatímco byl Pac naživu, podporoval svou matku Afeni více než 16.000 dolary měsíčně. Teď však byla Afeni znepokojena ochranou svého zesnulého syna i svou vlastní budoucností.

Právní zástupce Afeni Richard Fischbein tenkrát přiletěl do Los Angeles, aby zjistil jednu nemilou věc, že rapper, který zemřel v 25-ti letech, měl sotva co do „úst“ a přitom to byl jeden z nejúspěšnějších rapperů amerických žebříčků. Žádné podílové fondy. Žádný penzijní fond. Žádná vlastněná nemovitost. Kde byli jeho peníze?

Tupac dokonce nevlastnil ani svůj dům v Woodland Hills. Měl pouze jedno životní pojištění na pěticifernou částku, jehož příjemcem byla z jedné poloviny jeho sestra Sekyiwa. Měl dvě auta, jediný běžný účet, na kterém bylo něco okolo 105.000 dolarů. Death Row prohlásilo, že důvod, proč byl Pac tak zlomený byly jeho vlastní a zejména zbytečné výdaje.

Otázka je však, za co mohl Pac tolik utrácet? Kolik miliónů mu Suge skutečně dlužil? A kolik mu zaplatil? Neměl Pac problémy s mafií? Nechtěl ho Suge zabít za to, že mu měl vyplatit desítky miliónů dolarů? Nerozdával peníze Pac všem lidem okolo? Vyjádřit se můžete v diskuzi.

zdroj: @entertainmentweekly

Překlad: DjBeton