Home Novinky Co víme o filmu a prvních recenzích ALL EYEZ ON ME?

Co víme o filmu a prvních recenzích ALL EYEZ ON ME?

Co víme o filmu a prvních recenzích ALL EYEZ ON ME? Překlad DjBeton, 16.6.2017

POZOR OBSAHUJE SPOILERY. ČTENÍ NA VLASTNÍ RIZIKO!!

Délka vímu je 140 minut. Film prý nevysvětluje ani trochu kdo mohl Tupaca zabít.

Tupacův život se vždy jevil jako celovečerní film, vyvolával krveprolití, aktivismus, odhodlání a sílu. Film má prý hloubku, na začátku se setkává s majitelem Interscope Records, Ted Fieldem, prý to není zrovna moc povedená scéna. Ukazuje hlad a násilí, ve kterém Pac žil. Místo, ve kterém byla hrdost a moc, ale taky propast.

Končí v momentě kdy byl Tupac postřelen a to 7.září 96. Celé to vede režisér Benny Boom, stará škola ve videoklipech nové doby. Ne příliš úspěšný režisér. Film má velké rozmery, ne příliš velkou kvalitu některých scén. Máte pocit že vidíte velkou kino-verzi encyklopedie Wikipedia.

Ukazuje nám vysmátého studenta, který hrdě ukazuje svůj úspěch v divadle. Vidíme ho jako Hamleta, zanedbaného puberťáka, který je vychováván matkou, bývalou členkou černých panterů – Afeni Shakur. Není divu, že Tupac vyrůstal jako voják bez příčiny. Kolem sebe vidí spoustu nespravedlnosti a když je zatčen v Oaklandu kvůli přecházení přes cestu, vidíme první náznak sadismu tamější policie. Přesto vidíme nový způsob člověka. Jak definuje své vlastní chování. Jako rapovou hvězdu. Jako bojovníka se zločineckým životem, který se nebojí jakékoliv konfrontace. Jako rváče, jako aktivistického vůdce, jako seběvědomého člověka.

Jakmile je však ve vězení, jeho život a kariéra jsou v troskách. Aby se zachránil, podepíše smlouvu se Suge Knightem. Hraje ho Dominic L.Santana a hraje ho skvěle. Konečně vidíme v půlce filmu a hlavně slyšíme CALIFORNIA LOVE. Vidíme i další jeho kolegy, Dr.Dreho, Snoopa. V podstatě je Tupac stále ve vězení, jen mu leží na zádech tři alba, postoj k policejní brutalitě a boj s vlastní myslí. Jediný postoj, který může mít ve vězení je postoj politický.

Jeho matka komentuje přátelství mezi Biggie Smallsem jako rozpad legendárního přátelství. Jako začátek války mezi Východem a Západem Ameriky. Kdo zabil Tupaca ale film nevysvětluje ani neodkrývá. Tupac byl podle filmu zabit zřejmě vlivem gangu, který neměl co dočinění s rapovou válkou. Film zachycuje Tupaca jako člověka v showbyznysu, jako kámoše Suge Knighta, jako gangstera a celou iluzi, která mu ukončila život. Film se dost povedl. Přesvědčil diváky, že Tupac opravdu žil. Jediná věc, která je a byla pro diváky v kině reálná je ale hlavně jeho smrt.

Hodnocení na imdb.com je 6,8 z 10ti.

Rottentomatoes je 27%.

Za to Jada Pinkett Smith na svém twitteru reagovala na film takto: Můj vztah s Pacem byl velice přátelský. Nic z toho jsem však ve filmu neviděla. Nikdy mi Pac nečetl báseň, kterou napsal pro mě. Báseň s názvem JADA. Nevěděla jsem, že ta báseň existovala, dokud jsem ji nenašla ve své knize. Pac se nikdy nerozloučil, než odjel do Los Angeles.

Jaké jsou první recenze a co nejvíce chválí a kritizují?

– jeden z největších životopisů z hudebního průmyslu
– až příliš pasivní postava, sladké, hodné dítě, kterému se dějou špatné věci
– příliš zmatené i pro fanoušky Tupaca

Další názory na film jsou jaké?

– výborný hlavní představitel Paca Demetrius Shipp Jr., jeho oči a postoj k roli – prý průměrný film, jeho hudba možná jednou zanikne, ale jeho fanoušci určitě ne.
– výborní herci – všichni dokonale vybraní.
– někdo kdo třeba není žáden fanoušek Tupaca hodnotil film jako 10 z 10ti. Hlavně vyzdvihoval vedení příběhu, jeho chuť poznat Tupaca a dozvědět se o jeho práci více. Svět gangsta rapu má opět co nabídnout. Uvidíme v dalších dnech a hlavně jaké budou zisky v USA a jiných státech.

Překlad: DjBeton