Home Překlady videoklipů 2Paca 2Pac Hit ‚Em Up czech subtitles

2Pac Hit ‚Em Up czech subtitles

„Hit Em Up“ je diss song od umělce Tupaca, kde je spolu se svou skupinou Outlawz. Objevil se na albu All Eyez On Me, kde na B-straně byl singl „How Do You Want It.“ Texty tohoto songu útočí na rapery z Východu, zejména na Tupacova bývalého kamaráda a rivala, Notoriouse B.I.G., rovněž známého jako Biggie Smalls. Song byl produkován jeho dlouho-letým producentem Johhny „J“ a sample ze songu „Dont Look Any Further“ od Dennise Edwardse. Ve videu se objevují dvojníci Biggieho, Puffyho a Lil Kima. Songu se prodalo více než 6,6 mil.kusů.

Tento song odstartoval rivalitu mezi Východním a Západním pobřeží. Hit Em Up byl napsán a nahrán ve studiu Can Am Studios v Los Angeles, v květnu roku 1996. Shakur se setkal s bývalými členy bandu Dramacydal, se kterými již dříve pracoval. Společně se třemi rappery z New Jersey nakonec utvořili seskupení s názvem Outlawz. K nahrávání songu se traduje jedna historka od producenta tohoto tracku Johhny J, který se zmínil, že nikdy neviděl tak naštvaného Tupaca, když byl ve studiu. Rovněž se zmínil, že Shakur byl během nahrávání ve studiu plný adrenalinu a zlosti, sám se nazýval jako „superčlověk“, to bylo při utoku na rappery z celého Východního pobřeží.

Několik částí tracku Hit Em Up je zkompletováno z více songů, některé dokonce i z katalogu tracků Bad Boy. Hlavní „bassline“ je použit ze samplu songu z 1984 s názvem „Dont Look Any Further“ od Dennise Edwardse, který si pod svou ochranu vzal i Notorious BIG a Junior Mafia ve svém songu Getting Money (The Get Money Remix). Část tracku, kde se rapuje o „penězích“ je zas použita ze songu od Junior MAFIA s názvem „Get Money“, ze kterého je rovněž použit část beatu. Refrén je použit ze songu opět od Junior MAFIA s názvem „Players Anthem“.

Až do samotného vydání se Shakur ve všech médiích zmiňoval, že tento song se bude hrát snad v každém klubu. Budou mu volat DJové a budou na to čekat, až to vyjde. Song byl vydaný 4.června roku 1996 pod labelem Death Row Records. Na originálním coveru se objevil Puffy, u kterého šla vidět pouze hlava a tělo bylo od hada. Biggie měl zas tělo od prasete.

Hudební videoklip

Ten byl nahrán poblíž Los Angeles v květnu roku 1996 a to společností Look Hear Productions.

Hit Em Up je jeden ze songů, kteří zkoumají i studenti ve školách a univerzitách. Díky němu se dokonce vytvořili lekce, které jsou založeny na komunikaci s mladším člověkem. Hlavním úkolem a snahou v těchto lekcích je definovat svůj vztek a definovat jej.

Překlad: DjBeton a Momodou