Home Překlady dokumentů a filmů 2003 – Tupac: Resurrection / Tupac: Vzkříšení + CZ TITULKY

2003 – Tupac: Resurrection / Tupac: Vzkříšení + CZ TITULKY

Tupac: Resurrection je americký dokumentární film o životě a smrti Tupaca Shakura z roku 2003.

Dokument režírovala Lauren Lazin a vydalo jej studio Paramount Pictuires. Je vyprávěn samotným Tupacem. Příběh vycházející hvězdy rapové scény, o jejíž rychlé zapadnutí se postaralo pár výstřelů na ulici v Las Vegas.

Film byl v kinech od listopadu 2003 do prosince 2003.

K červenci roku 2008 vydělal tento snímek přes 7.8 mil.dolarů, což z něj dělá 21.nejvýdělečnější dokument jen ve Spojených státech. Film byl nominován na Oscara a to za nejlepší dokumentární snímek, bylo to v roce 2004 na 77.udílení Oscarů.

 

 

 

 

Režie: Lauren Lazin

Produkce: Lauren Lazin, Preston Holmes, Karolyn Ali

Hrají: Tupac Shakur

Hudba: Tupac Shakur

Kamera: Jon Else

Distribuce: Paramount Pictures

Představení na festivalu Sundance 22.ledna 2003

Délka dokumentu: 111 minut

Rozpočet: 300.000 dolarů

Výdělek: 7.8 mil.dolarů

 

Recenze z csfd: rockwoman

Nemyslím si, že to co jsem dělal bylo zlé. Líbil se mi můj způsob života a moje mentalita byla částí mého vývoje od kluka k muži. Ale dospíváme, všichni dospíváme.“ …Když se dívám na nějaký hudební dokument, neřeším o jaký hudební styl se právě jedná. Naopak mě baví ta rozmanitost a respektuji to, že každému se líbí něco jiného. Tupac Shakur = rebel s velkým R = co na srdci, to na jazyku = žádný svatoušek = provokatér = ale také talentovaný = inteligentní = vtipný = zajímavý kluk, který ač se dožil pouhých 25ti let, tak jeho život byl dle vyprávění dost pestrý. Upřímná zpověď bez příkras a to jí dělalo hodně zajímavou.

Recenze z csfd.cz: toi-toi

Tupac bol kvalitný reper a kontroverzná osobnosť. Dokument však po technickej stránke je dosť neprehľadný a stavia iba na výpoviediach samotného Tupaca. Nehľadá možnosť pohľadu iných a ak áno je im venovaný iba minimálny priestor. Napriek tomu však forma odkazu a vysvetlení človeka čo je po smrti je strhujúca.

 

ONLINE SHLÉDNUTÍ ZDE – 2.části:

 


 

TUPAC: RESURRECTION, 2003, Tupac Shakur.

Tupac: Resurrection Movie

1


 

 

Zdroj: www.csfd.cz