Home Novinky 14 zajímavostí o albu „All Eyez On Me“ – jak se nahrávalo, jaké tracky tam neměly být, apod.

14 zajímavostí o albu „All Eyez On Me“ – jak se nahrávalo, jaké tracky tam neměly být, apod.

„Out on bail, fresh out of jail“ bude vždy památnej rým z Shakurova dvojalba – All Eyez On Me. Tenhle rým není jen odrazem jeho tehdejších problémů se zákonem, ale ukazuje i jeho pracovitost a vášeň, kterou vložil do jeho dvojalba.

Album bylo vydáno 13.února roku 1996, tedy téměř rok a dva měsíce po tom, co byl postřelen ve studiu Quad Recording Studios v New Yorku a poté byl odsouzen za sexuální útoky na čtyři a půl roku, což veřejně popíral. V říjnu 1995, poté co byl 11 měsíců ve vězení za něj Suge Knight zaplatil 1.4 miliónů dolarů, ten vytáhl Paca z vězení a hned s ním podepsal album na tři alba s Death Row Records.

V nápravném centru Clinton Correctional Facitility ve státě Dannemora, v New Yorku byl Pac hladový, koncentrovaný a poněkud ztuhlý. Album bylo nahráno ve studiu Can-Am v Los Angeles. Alba se dostalo neskutečného úspěchu. Poté už stačilo vydat jedno album a Pac by byl opět volný, mimo smlouvu Death Row Records.

Do 27 songů, které se objevily na albu Tupac – vložil své „temné myšlenky“, které dle jeho slov na albu ukončily jeho „vášeň a otevřenost“. Soudní tahanice a další trápení mu dodaly neskutečnou sílu, mohl tak svůj 11 měsíční pobyt ve vězení promítnout do alba All Eyez On Me.

All Eyez On Me album bylo jeho mistrovské dílo. Jeho třetí album Me Against the World by se dalo popsat jako jeho nejčistší album, ale All Eyez On Me byl jeho největší opus. Rovněž v roce 2014 dostalo diamantový certifikát za 10 miliónů prodaných nosičů. 14 zajímavostí o albu „All Eyez On Me“ – jak se nahrávalo, jaké tracky tam nemělý být, apod. Pac přešel z velkého hlasu té doby do jednoho z největších gigantů hudebního průmyslu.

Stále více než 20 let od vydání alba pořád někteří sníme o Kalifornii . . .

1. Tupac přemýšlel nad třemi verzemi názvu alba „All Eyez On Me“ Před tím, než album vyšlo, tak Pac chtěl i jiné názvy pro tohle album, další tři názvy jak by se album mohlo jmenovat bylo – „When I Get Free“, před propuštěním z vězení, „Supreme Euthanasia“ a nebo jenom „Euthanasia.“ (pozn. Euthanasia znamená „dobrovolná smrt“)

2. Album nahrál za necelé dva týdny Za dva týdny dokázal Pac album nahrát a dokončit tak celé dvojalbum, navíc dlužil Death Row už jenom jedno album. To poslední třetí album bylo vydáno až po jeho smrti s názvem „The Don Killuminati: The 7 Day Theory“.

3. Album All Eyez on Me bylo první dvojalbum v historii rapu a hip-hopu. Pac dokončil album za dva týdny, 27 vydaných tracků bylo poprvé, kdy vyšlo na dvojalbu.

4. Pac měl v plánu udělat pokračování „Me Against the World alba s číslem 2“ Po ukončení prací na albu All Eyez On Me začal více spolupracovat s Johhny J producentem na albu Me Against the World 2, které bylo údajně mírně zpožděno kvůli albu a produkcí tracků na albu „The Don Killuminati“.

Tupac na koncertě

5. All Eyez On Me album dosáhlo v roce 2014 na diamant. V srpnu 2014 získal dle nahrávací asociace RIAA toto album diamantový certifikát za 10 miliónů prodaných kopií.

6. Track „Got My Mind Made Up“ se měl původně objevit na albu „Dogg Food“ bandu Dogg Pound, které bylo vydáno v říjnu 1995. Během rozhovoru s časopisem XXL odhalil Kurupt společně s Dazem, že se vzdají tracku „Got My Mind Made Up“, tedy tracku který byl nahraný pro jejich album „Dogg Food“. Bylo to hned po tom, co se Pac vrátil z vězení. „V původním tracku se objevila rapperka Lady Of Rage, Redman, Method Man a Daz. Když se Pac vrátil z vězení, tak jsem se ho na rovinu zeptal, jestli chce tenhle track. A on hned odpověděl: „jasně, že chci, budu moc rád.“ Tak potom se objevil na albu All Eyez On Me.

7. Song „California Love“ se mělo objevit na albu Aftermath, které vyšlo nakonec až v listopadu 1996 Tenhle track byl původně určen jako singl pro Dr.Dreho album Aftermath. Původní verze obsahovala tři sloky Dr.Dreho. Suge ale do toho vstoupil a řekl, že jednu sloku musí mít 2Pac, nakonec si vzal Pac celej song a ten se objevil na albu All Eyez On Me.

8. Tracky “Ambitionz Az A Ridah” a “I Ain’t Mad At Cha” byly prvními songy, které byly nahrány na album All Eyez On Me. V pátek 13.října 1995 byl Pac volný, byla za něho zaplacena kauce 1.4 mil.dolarů. Pac se hned přesunul letadlem do Los Angeles, do nahrávacího studia a začal horečně pracovat na novém albu. Tracky “Ambitionz Az A Ridah” a “I Ain’t Mad At Cha”  byly prvními songy, které Pac nahrál ve studiu. Kurupt prozradil v roce 2004 pro časopis XXL, že první song byl „Ambitionz az a Ridah. Pac tehdy nebyl ve studiu déle než 45 minut a už měl hotový první sloku a jel na další. Nechtěl si ani odpočinout, chtěl jenom psát a stát u mikrofonu. Ani ne dvě hodiny po tom, co přistál tehdy v Los Angeles, tak měl hotovou svou první sloku. Něco opravdu neskutečného.“

Koncert Live at the House of Blues – 1996

9. Track „Ambitionz Az A Ridah“ obsahuje samp ze songu „Peewees Dance“. První song nového alba obsahuje zapomenutou klasiku od hudebníka Joe Ski Lovea. Zkuste si to pustit na youtube, poznáte ten základ v tracku.

10. “All Eyez On Me” track byl první, který nahrál s Johnny J producentem. Johhny J rovněž pro XXL časopis prozradil, že All Eyez On Me track byl první na kterém oba pracovali.

11. Tupacův song „Can’t C Me“ měl být původně vydaný na albu, které plánovali společně a nikdy nevydali rappeři Dr.Dre & Ice Cube, na albu, které mělo i název „Helter Skelter“. Nejenom song „California Love“, ale i song „Can’t C Me“ byl i tento druhý song prací Dr.Dreho. Track se ale měl původně objevit na albu, na kterém začal dělat Dr.Dre společně s Ice Cubem.

12. „When We Ride“ byl první track, ve kterém se objevili všichni z Outlawz Immortalz Tehdy to začalo ve vězení, Pac dal všem členům Outlawz jejich rapperská jména, E.D.I, Kastrovi, Napoleonovi a Makaveli byl on sám. „Je to jediný song, na kterém se objevilo všech 7 členů Outlawz Immortalz.“ Prozradil E.D.I rapper pro časopis XXL. Byla to taková verze Wu-Tangu, tam to bylo podobně se jmény.“

13. “Check Out Time”  byl song podle skutečné události. „Je to skutečný příběh, který se tehdy stal ve Vegas, bylo na čase jet na letiště, ale nikdo nemohl najít Daze.“ prozrazuje o tomhle songu Kurupt.

14. Rapper E-40 napsal svou sloku pro song „Ain´t Hard 2 Find“, když ležel na podlaze v nahrávacím studiu. „Když jsem ležel na zemi, papír jsem měl na břiše a psal jsem na něj. Takový můj menší rituál ve studiu. Dali jsme si nějaký drink a leželi na zemi…všichni, i Pac si lehnul. Když jsem tam ležel, tak jsem si své dvě pistole položil vedle sebe. Nebylo to na obranu ve studiu, ale proto, že jsme měli nějaké problémy, nějaký beef s druhou stranou města. Položil jsem je na zem a Pac se na mě podíval a začali jsme oba psát svou sloku. Pac tehdy řekl něco jako: „Hele, kámo, jsem připravenej, s tebou.“

Překlad, úprava textu: DjBeton     /  zdroj: revolt.tv