Policie v Las Vegas provedla domovní prohlídku v souvislosti s vraždou Tupaca Shakura

Policie v Las Vegas provedla domovní prohlídku v souvislosti s vraždou Tupaca Shakura

Článek vyšel 18.7.2023

Nevadské úřady v úterý potvrdily, že tento týden vydaly povolení k domovní prohlídce v souvislosti s dlouho nevyřešenou vraždou rappera Tupaca Shakura, ke které došlo před téměř 30 lety.

Shakur, jedna z nejplodnějších osobností hip-hopu, byl zabit v noci 7. září 1996 při střelbě z auta v Las Vegas.

Bylo mu 25 let.

Městská policie v Las Vegas uvedla, že příkaz k prohlídce byl vydán v nedalekém městě Henderson. Další podrobnosti o prohlídce oddělení neposkytlo s odkazem na probíhající vyšetřování.

Mluvčí ministerstva Aden OcampoGomez uvedl, že s odkazem na probíhající vyšetřování nemůže poskytnout další podrobnosti o nejnovějším vývoji případu, včetně toho, zda se podávalo doma nebo v podniku.

Nevada nemá promlčecí lhůtu pro stíhání případů vražd.

Tupac byl zastřelen v černém vozidle, které zastavilo na červenou poblíž bulváru Las Vegas Strip. Několikrát postřelený rapper byl převezen do nedaleké nemocnice, kde o týden později zemřel.

Shakur, který byl šestkrát nominován na cenu Grammy, má na kontě pět alb, která se umístila na prvním místě: „Me Against the World“ z roku 1995, „All Eyez on Me“ z roku 1996 a tři posmrtně vydaná alba: „The Don Killuminati“ z roku 1996: „The 7 Day Theory“, které bylo nahráno pod jménem Makaveli, a dále „Until The End of Time“ z roku 2001 a „Loyal to the Game“ z roku 2004.

V roce 2017 byl uveden do Rokenrolové síně slávy Snoop Doggem. V červnu letošního roku získal rapper posmrtně hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Jeho profesionální hudební kariéra trvala pouhých pět let, ale Tupac získal 21 umístění v žebříčku Billboard Hot 100, včetně dvou hitů v první desítce: „Dear Mama/Old School z roku 1995 a jeho nejznámější skladba How Do U Want It/California Love z roku 1996 s K-Ci a JoJo. Druhá jmenovaná skladba z jeho posledního studiového alba a debutu Death Row Records „All Eyez on Me“ strávila dva týdny na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100.

Podle společnosti Luminate prodal Tupac 33 milionů alb (41 milionů při započtení prodeje skladeb a ekvivalentů streamování). Rapperova videa a audio streamy na vyžádání činí 10,1 miliardy.

Jeho životu se věnovalo také několik muzejních výstav, včetně výstavy „Tupac Shakur. Wake Me When I’m Free“, která byla otevřena v roce 2021.

Překlad: djbeton

zdroj: news3lv.com/