TUPAC SHAKUR BUDE POSMRTNĚ POCTĚN HVĚZDOU NA HOLLYWOODSKÉM CHODNÍKU SLÁVY

TUPAC SHAKUR BUDE POSMRTNĚ POCTĚN HVĚZDOU NA HOLLYWOODSKÉM CHODNÍKU SLÁVY

Kdo? Tupac Shakur

Kdo bude uvádět akci? Moderátor rádia iHeart Media – Big Boy

Hosté? Režisér Allen Hughes (Dokument „Dear Mama“), Jamal Joseph a jako host vystoupí Tupacova sestra Sekyiwa „Set“ Shakur.

2 758. hvězda na Hollywoodském Chodníku slávy

Kdy? Ve středu 7. června 2023 v 19:30 evropského času

SLEDUJTE ŽIVĚ: Událost bude živě přenášena exkluzivně na stránkách walkoffame.com

Tupac Shakur, oceňovaný rapper a filmová hvězda, obdrží ve středu 7. června v 19:30 hodin (evropského času) na Hollywood Boulevard 6212 2 758. hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Shakur obdrží svou hvězdu v kategorii „Recording“.

Hollywoodská obchodní komora spravuje legendární Hollywoodský chodník slávy pro město Los Angeles a již několik desetiletí hrdě pořádá slavnostní ceremoniály s celosvětově proslulou hvězdou. Od roku 1960 navštívily tuto kulturní památku miliony lidí odsud i z celého světa.

O NAŠÍ VYZNAMENANÉ OSOBĚ

„Tupac Shakur byl rapper, herec, aktivista, básník a revolucionář. Tento kultovní umělec zůstal součástí ducha doby i desítky let po svém odchodu a bude i nadále významnou kulturní osobností po mnoho dalších let,“ uvedla Ana Martinez, producentka hollywoodského chodníku slávy. „Je jisté, že Tupacova hvězda se jako jedna z hvězd L.A. zařadí na seznam nejnavštěvovanějších hvězd,“ dodala Martinez.

Na odhalení hvězdy se k Big Boyovi připojí slavný režisér Allen Hughes, režisér uznávané dokumentární série „Dear Mama: The Saga of Afeni and Tupac Shakur“, která se nyní vysílá na stanicích F/X a Hulu. Jménem rodiny převezme hvězdu Shakurova sestra Sekyiwa „Set“ Shakur.

Hughes režíroval nedávno vydaný dokumentární seriál „Dear Mama, hluboce osobní příběh matky a syna, Afeni a Tupaca Shakurů, a definitivní portrét světové superhvězdy a ženy, která ho formovala. Seriál „Dear Mama“, který je důkazem trvalého kulturního vlivu Tupaca Shakura, stanovil při své premiéře v květnu 2023 nové maximum sledovanosti pro stanici FX vlastněnou společností Disney a stal se nejsledovanějším seriálovým debutem napříč platformami FX a Hulu.

Tupacův život a odkaz dodnes ovlivňují kulturu, od průlomového vystoupení prostřednictvím hologramu na festivalu Coachella Music and Arts v roce 2012 až po jeho mluvené slovo na kritikou chváleném albu To Pimp A Butterfly z roku 2015.  V roce 2015 otevřelo Muzeum Grammy Tupacovu první muzejní výstavu All Eyez on Me: The Writings of Tupac Shakur. V roce 2022 byla v kalifornském Los Angeles otevřena výstava Tupac Shakur: Wake Me When I’m Free, plně pohlcující muzejní zážitek zkoumající život a odkaz uznávaného umělce a aktivisty. 

Překlad: djbeton