Matka Tupaca, Afeni Shakur, zatčena v roce 2010 za držení drog – článek z roku 2010 – RIP Afeni

Matka Tupaca, Afeni Shakur, zatčena v roce 2010 za držení drog – článek z roku 2010 – RIP Afeni

V květnu 2010 se Afeni objevila po dlouhé době u soudu a hned musela čelit několika obviněním

Afeni Shakurová, aktivistka, která bojovala za práva černochů a matka pozdější hip-hopové hvězdy Tupaca Shakura, byla zatčena zatčena v dubnu roku 2010 za to, že u sebe měla drogy.

Podle mluvčího policie, byla Afeni zatčena 16.dubna za to, že měla u sebe velké množství marihuany, když byla zastavena běžnou kontrolu policie na pozemní komunikaci.

Od smrti svého syna, Tupaca, tedy od roku 1996, měla dost práce s udržováním jeho poselství. V roce 1997 založila Nadaci Tupaca Amaru SHakura, která poskytuje umění a vzdělávací programy pro mladé lidí. A rovněž pořádá každoročně dětský tábor pro děti z dětských domovů, kteří mají umělecké nadání.

Rovněž její společnost s názvem Afeni Amaru Entertainment, měla dost práce v „bitvě“ s filmovou společností Morgan Creek, která se odehrála minulý rok o práva na natočení životopisného snímku jejího syna. Měla i na starost vydávání hudby, kterou nahrál její syn ještě když byl naživu.

Boj Afeni s užíváním drog je zmíněn ve velkém hitu Tupaca, který byl vydán v roce 1995 pod názvem „Dear Mama“. Když dělala přestavbu sídla Nadace jejího syna, v roce 2005, řekla do médií, že její špatná minulost byla odrazem její usilovné práce na odkazu jejího syna. Když bylo Tupacovi 13 let, tak jsme neměli žádný domov, byli jsme takřka bezdomovci. Tupac tehdy vystoupil tady v New Yorku, v divadle na 127.ulici a ti lidi, co ho tam slyšeli, tak si myslím, že mu zachránili život. Takže, to všechno, o co se tady pokouším je snažení pro další generace mladých lidí, kteří možná ještě v sobě neví, že jsou umělci, rappeři.

Afeni minulý rok v dubnu za své drogové „představení“ musela zaplatit pokutu 10,000 dolarů.

Překlad: djbeton