Proč Jay-Z upustil od svého dissu s Tupacem?

Proč Jay-Z upustil od svého dissu s Tupacem?

Není žádným tajemstvím, že Jay-Z a Tupac si nerozuměli, ale z nějakého důvodu se Jay-Z vyhýbal tomu, aby do sporu přiléval další oheň. Místo toho se zdržel vydání svého dissu, což se později ukázalo jako správné rozhodnutí.

K jejich konfliktu došlo jen několik měsíců před Pacovou smrtí, když se Jay spojil s Biggiem a přemluvil rappera, aby se objevil v písni „Brooklyn’s Finest“ na jeho debutovém albu Reasonable Doubt.

Podle slov spoluzakladatele společnosti „Murder In“c Irva Gottiho skladba Tupaca dost naštvala a Jay si z něj okamžitě udělal nepřítele, kterého si nechtěl znepřátelit.

Řekl to Fat Joeovi: „Proto se ‚Pac na Jaye vysal kvůli ‚Brooklyn’s Finest‘. Jay je na desce s ním, kde říká: ‚Fck you, ain’t no n like me, fck Jay-Z,‘ a začne Jaye bombardovat.“

Pac pak veřejně vypral své špinavé prádlo a vypálil na Jay-Zho v písních „Bomb First (My Second Reply)“ a „F*ck Friendz“. Dvojice skladeb byla nahrána pouhý měsíc před jeho smrtí v roce 1996 a Jay naštěstí nikdy nezareagoval.

Ačkoli Jay nic hned nezveřejnil, odebral se do studia, aby Pacovi vrátil úder. Poté, co byla ikona Comptonu zavražděna, si však Carter myslel, že by bylo neuctivé se o to podělit.

DJ a producent Clark Kent později řekl: „Z úcty k tomu, že zemřel, to nikdy nevyšlo. Jay natočil desku o Pacovi, ale zrovna když měla vyjít, tak Pac zemřel. Přesto jsme ji nahráli. Jednou jsme ji i zahráli na koncertě. To musíš pochopit. Ten štít na Jayově rameni je tak šílenej, že to prostě musel předvést.

Jay byl brooklynský kluk a jeho loajalita byla vždy na straně rodného města. I když si Paca jako umělce vážil, věděl, kde je jeho parketa, a když se vedla válka, bojoval po boku Biggieho.

Překlad: djbeton