Macadoshis, přeložený rozhovor z roku 2001 – založil s Pacem THUG LIFE, co se stalo jeho synovi, jaký má názor na Suge Knighta?

Macadoshis, přeložený rozhovor z roku 2001 – založil s Pacem THUG LIFE, co se stalo jeho synovi, jaký má názor na Suge Knighta?

Macadoshis je rapper z Los Angeles v Kalifornii. Je bývalým členem rapového uskupení Thug Life.


2Paclegacynet: Ahoj

Mac: Čau

2Paclegacynet: Hele, kámo.

Mac: Jak je?

2Paclegacynet: Čau, tady je „onealien“ z makaveli-board.net

Mac: Jo, čau, jdeme na to..

2Paclegacynet: Cením si toho, že sis udělal čas. Dohromady jsme s fanoušky z fóra vybrali pár otázek na tebe, jsi připravenej na ně?

Mac: Jasně, můžeme.

Proč se ThugLife uskupení rozpadlo?

2paclegacynet: Hele, první otázka, proč se rozdělili členové Thug life bandu?

Mac: Proč jsme se rozpadli?

2paclegacynet: Jo.

Mac: Hele, abych byl upřímnej, tak jsme se nikdy nerozpadli, každej jsme začali dělat svoje vlastní věci. Nebylo to tak, že jsme si řekli, že už nebudeme spolu makat. Nikdy jsme si nic takovýho neřekli. Já byl chvíli ve vězení, musel jsem si odsedět něco kolem dvou let. Rated R rapper, někteří tohle možná neví, tak ten dostal doživotí za vraždu.

2paclegacynet: Aha.

Mac: Bylo tam hodně okolností, které se nám udály a kvůli kterým ta grupa se rozdělila, víš jak to myslím ne?

2paclegynet: Stale se toho fakt hodně špatnýho, jo?

Mac: Ale je to tak, že jsme pořád spolu, jsme kámoši, jsme Thug Life. Dostaneme šanci zrovna v momentě, kdy jsme s něčím takovým skončili. Minulej rok jsme udělali tady v Long Beach společnej bordel s Outlawz. Byli jsme tam za Thug Life, já, Outlawz a Pac. Plánujeme, že zavoláme i Big Sykeovi, a zase něco takového podnikneme. Chápeš mě ne?

2paclegacynet: Jasně, Thug Life celej život!

Mac: Thug life až do konce, kámo!

2paclegacynet: Když už je řeč o Rated R rapperovi, jsi s ním v kontaktu?

Mac: Hodně dlouho jsem s ním nemluvili, nebyli jsme v kontaktu, ale je to pořád můj malej kámoš, hodně ho mám rád. Chci, aby lidi věděli, že jsem pro aby pustili Rated R borce na svobodu, pusťte ho. Prosím modlete se za něho, jen se modlete. Ať má hlavu pořád vzhůru.

2Paclegynet: Chápu, chápu, a co Mopreme Shakur? Jste v kontaktu?

Mac: Jo, kámo, s ním jsem taky dlouho nemluvil. Víš, 2 roky zpátky přesně 3.února se mi stala obrovská tragédie. Zemřel můj syn, můj nejstarší syn. Studoval v Kalifornii na státní škole Northridge, fakt dýchal pro tu školu, dělal tam mentora dětem, hrál basketbal a jeden den se mu zastavilo z ničeho nic srdce. Neměl žádnou nemoc, žádné takové příznaky. To bylo naposled, co jsem viděl Moprema, byl tenkrát na pohřbu mého syna, 2 roky zpátky. Od té doby jsem ho vlastně neviděl, ani jsme spolu nemluvili, ale pořád jsme kámoši.

Macadoshis jako otec rodiny:

2paclegynet: Tak to mě mrzí, posílám mu sílu tam nahoru. Vím o tobě, že jsi ženatý. Je to tak?
Mac: Jo, pořád jsem ženatej, moje žena mě pořád drží nahoře. Ještě mám dva syny, ale ty jsou už od mojí ženy. Já nikdy nebyl toho názoru, že musím mít velkou rodinu. Takový to máme doma. Můj klučina malej, tomu je 5 let, jmenuje se Deon.

2paclegynet: Jasně, super, ať se mu daří. Hodně lidí se mě ptá na tvůj myspace účet, už dlouho jsi tam nedal žádný příspěvek.

Mac: No, není čas, pořád jsem v ulicích, sháním peníze pro rodinu, makám. Prodávám trička s nápisem Hustle 24/7. Není moc čas sedět u počítače, čas na ulici je přednější. Čas živit rodinu.

Macadoshis a jeho názor na THE OUTLAWZ:

2paclegynet: Jak se ti líbí, co dělá pro dědictví Tupaca celé uskupení The OUTLAWZ?
Mac: Jo, dělají toho hodně. Nechal nám tady miliónové dědictví, oni ho pořád reprezentují, dělají to nejlépe jak umí. Ruku nahoru pro všechny z Outlawz.

Macadoshis a názor na rapovou hru:

2paclegacynet: Hej, vím že jsi dlouho v rapu, dlouho se tam pohybuješ, dost se v tom vyznáš, jaká je největší výzva pro někoho kdo dělá v hip-hopovým průmyslu? Na co si dát nejvíce pozor?

Mac: To je těžká odpověď. Hlavní by měli být v nějaké společnosti, která má o ně zájem. Ve svém týmu by měli mít dobrého právníka. Když už vstoupí do rapový hry, tak ať s nima nikdo nevyjebe, protože kolem toho je spousta licenčních poplatků a podobných blbostí. Největší problém je dobrý právník, jak máš právníka, tak můžeš začít dělat svůj byznys. A hlavně zadruhé, a tímhle si udělám asi spoustu nových haterů je, aby se vyhýbali různým kámošům, kteří se chtějí jen přiživit. Je potřeba nechat ten kruh dost úzký. Nejsilnější jsou dva lidi kolem sebe. Je důležité mít opravdu kolem sebe jen pár skutečných lidí, kámošů. Tohle je můj názor.

Macadoshis – jak jsem potkal Tupaca: zrození THUG LIFE

2paclegynet: Vzpomeneš si, jak ses poprvé potkal s Tupacem?

Mac: Jo, na ten den nikdy nezapomenu. Pro mě to byl sen, který se stal. Bylo to překvapivé, protože já a můj kámoš Rated R jsme byli rapová grupa, ještě předtím, než jsme potkali Tupaca. Říkali jsme si „Double Jeopardy.“ Takhle jsme si říkali. Byli jsme hlavně v Los Agenels, hráli v několika klubech. Jezdili jsme taky s Cooliem.

A ten nás chtěl jednoho dne překvapit. Zrovna jsme jeli z nějaký stanice z rádia, někam do nějakýho obchodu v Hollywoodu. Říkal, že má pro nás překvapení. Vešli jsme někam do hotelu a najednou tam stál Treach z Naughty by Nature. To bylo super. Říkal, že nás chce poznat. Vzal nás do pokoje, objímal nás tam. Bylo to fakt super.

Vešli jsme tam, šli jsme do zadní části pokoje, seděly tam na posteli nějaké slečny, dali jsme si nějaký chlast, zahulili a najednou jsem se otočil a kdo tam nebyl. Ty vole. To byl Tupac. Byli jsme spolu v jedný místnosti. Bylo to něco neskutečného. Já byl tehdy mladej, který měl akorát jednu mikynu s kapucí. A najednou jsem byl v pokoji s Treachem, Tupacem a Cooliem. Bylo to něco. Pro mě to byl moment jak něco udělat, zazářit.

2paclegacynet.com: To byla ta chvíle, kdy jsi ho poprvé potkal?

Mac: Jo, tehdy. Všechno mělo svůj důvod. Bůh na nás seslal ten den světlo, když jsem mohl stát mezi těma borcema. Dali jsme si drink, hulení, bylo to něco. Treach pak šel pro nějaký CDčko, ve skutečnosti to nebylo CD, ale nějaká kazeta. Našel svoje vlastní album 19Naughty2. Byly tam nějaký instrumentálky na tom.

Zasunul to do kazety a my jsme začali dělat takovej menší hotelový freestyle. Stáli jsme v kruhu a jeli jsme. Vždyčky, když vyprávím tuhle historku, tak to říkám takhle, ale bez keců, byl jsem vždycky dobrej freestyler. Ten večer to vypadalo tak, že každý zasraný slovo, každej rým, všechno co jsem ze sebe dostal, tak to bylo něco. Prostě si to sedlo. To stejný to bylo u Rated R kámoše, tomu to taky šlo. A na konci toho všeho najednou se na mě podíval Treach a měl takový pohled: „kdo jsi kurva?“ A řekl mi, že chce pomoct s pár věcma, tak jsme si vyměnili čísla. Řekl svýmu kámošovi, co stál u dveří, aby mi dal nějaký trička Paca a svoje. Pak jsme šli pryč a celou tu dobu pořád mysleli na ten freestyle a to jak nám to šlo.

Vešli jsme do výtahu a můj kámoš Rated R mi ukázal co má v kapse. Měl tam nějaký papíry a taky číslo na Tupaca s poznámkou, že si mají zítra zavolat. Bylo to fakt něco šílenýho, Pac mu dal svoje číslo. Treach byl někdo, ale dostat číslo od Paca ohledně spolurpráce, to bylo něco. Nechal si to číslo v kapse a hned druhej den jsme mu volali. Pozval nás tehdy do svýho domu.

V údolí za městem měl takový menší domek, jezdívali jsme tam občas si odpočinou, zhulit se. Řekl nám tam svoje plány o tom, že chce založit band, který se bude jmenovat THUG LIFE. A my dva jsme z toho byli v prdeli. Takhle rychle to šlo, potkali jsme se v pátek, v sobotu jsme šli ven a v neděli jsme relaxovali na jeho baráku. Jasně, že jsme souhlasili. Zrovna ten večer měl show v San Diegu, ptal se nás, jestli tam chceme jet. V pondělí jsme pak nahráli náš první track. Stalo se toho kurva moc za ty čtyři dny.

2paclegacynet.com: Ty vole, tak to je něco. Tupac byl vizionář, když se něčeho chytil, tak to chtěl dokončit.

Mac: Několikrát v životě jsem děkoval Bohu za den, kdy jsem ho mohl potkat. Pac byl neskutečně upřímnej, hned od prvního momentu, co jsme ho potkali, tak jsem to o něm tvrdil. Byl přímej. Čestný. Byl vždy mužem svého slova. Co řekl, to udělal. Měl jsem k němu velký respekt…když tu není, tak někdy ani nevím kdo jsem, nebo odkud pocházím. Dal všem systém, v práci a v myšlení. Pořád k němu vzhlížím a mám obrovský respekt.

Ještě předtím, než jsem potkal Paca, tak můžu za sebe říct, že jsem byl silnej člověk, dostával jsem hodně lásky od fanoušků…ale až s Pacem jsem byl součástí něčeho velkého, byl jsem součást THUG LIFE. Na to nezapomene člověk nikdy.

Je to něco neskutečného, něco co si můžu vzít do hrobu. Mnoha lidem se něco takovýho nestalo. Vážím si toho, stejně tak jako ten milión lidí, co se potkalo, nebo chtěli se sejít s ním a říct si o podpis, nebo fotku. Bůh vybral mě, abych s ním natočil album, cestoval s ním, učil se od něho a žil s ním. Je to něco jinýho, když si řekneš, že bys mohl poznat toho člověka, někoho z ghetta, ke kterému vzhlížíš, a pak s tím člověkem žiješ, s jeho myšlenkama. Často jsme i spolu chodili do posilovny. Často si hrál s mýma děckama, moje žena ho zvala často k nám na večeři, moje sestry, mí bratři. Bylo to něco, fakt něco.

Proč se Pac přidal k Death Row?

2paclegacynet.com: Jaký je tvůj názor na tom, proč se Pac připojil k Death Row Records?

Mac: Vždycky když jsem slyšel něco od Death Row, tak mě napadlo jediné, že tam se něco děje, to drama z toho tracku. Mohl jsi to cítit. Kéž by se k nim nedostal, pak by se možná nestalo to v Las Vegas. Vím, že měl pro to své důvody, hlavně mě dokáže nasrat jak lidi z Death Row a kolem Death Row říkají, jak ho nemilovali, jak nebyli velcí přátelé. Ale zas je pravda, že Suge ho zachránil, mohl být ještě další roky ve vězení. Našli si k sobě cestu se Sugem, ale je pravda, že to co podepsal Death Row, se jen tak nikde nevidí. Podepsal mu dluh. Součástí dohody bylo to, že se dostane z vězení a bude mu dlužníkem.

2paclegacynet.com: Jo, jo, to je pravda.

Mac: Když se na to podíváš jinak, kdyby někdo mohl vyjít ven z vězení a dostat za to nějaké peníze, garantuji ti, že by se nenašel nikdo, kdo by to chtěl podepsat zrovna u Death Row, v té době.

Smrt legendy:

2paclegacynet.com: Jo, to dává smysl. Řekni mi něco o těch 15-ti letech, tak dlouho už je Tupac po smrti. Určitě i ty máš kolem sebe spoustu lidí, kteří pořád mluví o nějakých konspiracích, o tom že se někde ukrývat, že dělá něco jinýho. Ty jsi někdo, kdo ho skutečně znal, kdo měl čest být s ním, jaký je tvůj názor na celou tuhle věc?

Mac: Moje teorie, podle mě to bylo daleko větší, než si můžeme všichni domyslet. Někdo chtěl sundat Paca, vyhnat ho z jeho cesty. Hlavně Biggie, který na tom profitoval, když byl beef mezi východem a západem. Je to stejné, když vláda chce někoho vymazat, tak si za tím jdou a vymažou tě. Ze světa.

Ty filmy a to, jaké typy tam hrál Pac, podle mě se to začalo srát už o dost dříve. Někdo seděl ve křoví, a čekal na tu vhodnou chvíli. Podle mě to bylo naplánovaný. Někdo prostě chtěl ho sundat, aby sešel z cesty. Protože pro mě a to budu k tobě a celému světu dost upřímnej, Pac byl jeden z nejvlivnější rapperů celé historie. Měl sílu hnout s celou masou lidí. Nemyslím jen bílé a černochy, ale i Mexičany, Asiaty. Celou kulturu, všechny národy měly rády Paca, on totiž věděl, jak se má s každým ztotožnit.

2Paclegacynet.com: Je to tak, jo….

Mac: Myslel jsem to tak, že byl silnej tak jako Malcolm X, nebo Martin Luther King, něco jako Bob Marley. Museli ho odstranit ze světa, stejně tak jako tyhle borce. Vláda se ho chtěla zbavit, najednou měla pocit, že se jim vymyká z kontroly. To je můj názor na to, kdo zabil Paca. To je moje teorie, rozhodně to nebylo jenom tak, určitě to někdo plánoval dost dlouho.

Americký černý prezident:

2paclegacynet.com: Pojďme do dnešního roku. Máme rok 2011, co si myslíš o Spojených státech a prvním černém prezidentovi?

Mac: No, už bylo na čase. Pomáhali jsme vybudovat tuhle zemi a máme na to právo. Je to opravdové požehnání, nikdy jsem ale nečekal, že by se to mohlo stát. Když jsme byli děcka, tak se nás hodně lidí ptalo, co bychom dělali kdybychom byli prezidentem. Nikdy jsem tomu nevěřil, protože jsem věděl, jak moc rasistická je tahle země. Pořád to stavěli na jedné loutce, pak druhá bílá loutka a další. Ale časy se mění, je to super. Jsem rád, že jsem to viděl na vlastní oči.

Nejoblíbenější rappeři Maca:

2paclegacynet.com: Řekni mi něco, protože každý den určitě posloucháš rap, kdo je tvůj oblíbený rapper? Když dnes děláme rozhovor, jakýho borce máš v autě? Jaké CDčko, nebo kazetu?

Mac: Myslíš, kdo je můj nejoblíbenější rapper všech dob?

2Paclegacynet.com: Ano, nejlepší všech dob a někdo, myslím rappera novější generace. Kdo to je?

Mac: Můj nejoblíbenější, a kolem toho mám taky super historku, tak je to SCARFACE. Ten to házel pořád od srdce, když jsi něco slyšel od něho, bylo to fakt něco. Pamatuju si, když jsem byl s Pacem na turné, seděli jsme v busu a on pustil CD od Scarface, ujížděl jsem na něm několik let a baví mě to pořád, jeho tracky hrály pořád v busu.

A pak si jednoho dne pamatuju, Pac přišel naštvaný a ptal se, proč tam nepouštíme něco svýho, něco co jsme nahráli. A já na něho: „hele, ale tohle se mi fakt líbí. A zase jsem šel a pustil Scarface.“ A pamatuji, fakt nás to pobavilo. Nikdy na tohle nezapomenu, v životě jsem se tak nezasmál. Dokonce jsem i našel jeden track, který nebyl ani dokončený, že Pac a Scarface udělali track, ale nebyl ani produkován.

Ale pokud jde o dnešní rappery, tak ti umí rapovat jen o kočičkach, že je tam někde chtějí vykopat. Mě se líbí rap, kde je to o tom vydělat peníze, já sám bojuju každý den, abych vydělal peníze. Rád tohle slyším, když třeba jedu autem po ulici. Tohle mě osobně motivuje, to jak vydělat peníze.

Překlad, korekce: DjBeton

Zdroj: 2paclegacy.net