Rodina Tupaca Shakura oživuje v Los Angeles původní kavárnu, kterou si Tupac sám přál

Rodina Tupaca Shakura oživuje v Los Angeles původní kavárnu, kterou si Tupac sám přál

Kavárna Powamekka Café s omezeným provozem nabídne „soul food“ a příležitost dozvědět se více o zesnulém rapperovi.

Co to je SOUL FOOD?

Jsou to tradiční pokrmy černochů v USA z období otroctví. Jídla jsou často připravována z levnějších nebo odpadních kousků masa, které majitelé plantáží už nepotřebovali. Hojně se používá slanina, sádlo, kukuřičný chléb a luštěniny.

Shakur Estate, společnost rodiny zesnulého rappera, herce a světové osobnosti Tupaca Shakura, otevírá tento měsíc v Los Angeles kavárnu. A přestože bude provoz kavárny nakonec pouze dočasný, měla by poskytnout intimní pohled na život zesnulého rappera a zároveň přispět k jeho trvalému odkazu.

Na adrese 800 W. Olympic Boulevard (aka L.A. Live) se 16. června otevírá kavárna Powamekka Café, která vznikla v rámci společného partnerství s restaurací Fixins Soul Kitchen. Omezené převzetí restaurace se „soul food“ založené v Sacramentu bude probíhat od 16. do 30. června, a to denně od oběda do večeře. Nejedná se o první limitovanou spolupráci s některou z restaurací v Los Angeles. Letos se v centru Los Angeles objevila Eminemova vlastní provozovna Mom’s Spaghetti a loni dcery Notorious B.I.G. a Jam Master Jay otevřely ve městě pizzerii v newyorském stylu.

Kavárna Powamekka Café vznikla ještě za Tupacova života a podle poznámek, které našla jeho rodina po jeho smrti v roce 1996, ji rapper označil za místo, které by rád vlastnil. A přestože se nikdy nedočkal realizace své vize, předchozí pop-upy Powamekka se objevily v New Yorku (v roce 2017) a v kalifornském Fresnu. Nyní přišel čas, aby se Tupacovi v Los Angeles dostalo trochu lásky, a to s kompletní nabídkou obědů a večeří s oblíbenými komfortními pokrmy, jako je gumbo, smažená kuřecí křidélka a sekaná.

Co to je „gumbo“?

Gumbo je hustá polévka původem z jižní Louisiany, v níž se mísí ingredience a kuchařské postupy množství kultur včetně francouzské, španělské, německé, západoafrické a čoktavské. Skládá se zejména ze silného vývaru z masa nebo mořských plodů, zahušťovadla a svaté trojice zeleniny – řapíkatého celeru, papriky a cibule.

Kavárna navíc spolupracuje s přilehlou výstavou „Wake Me When I’m Free“, která právě probíhá v LA Live a je věnována životě Tupaca Shakura. V kavárně budou v souladu s výstavou k vidění obrazy a suvenýry z Tupacovy kariéry, včetně zápisníků, v nichž je nastíněna původní myšlenka kavárny Powamekka.

Powamekka Café najdete v restauraci Fixins Soul Kitchen na adrese 800 W. Olympic Boulevard od 16. června do 30. června s otevírací dobou od 11 do 21 hodin od pondělí do čtvrtka a v pátek a v sobotu večer s prodlouženou otevírací dobou do 23 hodin. V sobotu a v neděli bude kavárna otevírat dříve, v 10:00.

Rezervace je možné provádět prostřednictvím služby OpenTable.

Zdroj: la.eater.com/

Překlad: djbeton