5 FILMŮ, U KTERÝCH NEUVĚŘÍTE, ŽE SE V NICH MÁLEM OBJEVIL TUPAC SHAKUR

5 FILMŮ, U KTERÝCH NEUVĚŘÍTE, ŽE SE V NICH MÁLEM OBJEVIL TUPAC SHAKUR

Přestože Tupac Shakur odešel z hiphopové komunity tragicky příliš brzy, fanoušci si ho mohou pamatovat jak z jeho diskografie, tak z jeho ikonických rolí ve filmech jako Poetic Justice a Juice.

Rozhodnutí o obsazení často rozhodují o tom, zda film bude natočen, nebo ne. Ale když se to povede dokonale, je těžké si představit, že by takovou roli ztvárnil někdo jiný. Například Will Smith se málem stal Neo v Matrixu, Sylvester Stallone byl původní volbou pro Policajta z Beverly Hills a Martin Lawrence byl originální Pookie v New Jack City .

Není tedy žádným překvapením, že Tupac Shakur byl na předních místech mnoha castingových seznamů. Nejenže byl vynikajícím hercem, ale jeho oddaná fanouškovská základna z hiphopového světa často dodala filmu další marketingový impuls.

Zatímco někteří z jeho skoro-obsazení vypovídají o jeho silném vztahu s Johnem Singletonem, jiné možná šokuje, že byl kdysi plánovanou součástí vesmíru Hvězdných válek.

Zde je 5 rolí, které si Tupac Shakur málem zahrál.

Star Wars: Episode 1 – The Phantom Menace / Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999)

Tupac Shakur se údajně ucházel o roli mistra Jedi Mace Windua ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba z roku 1999. Rick Clifford, který pracoval jako inženýr ve vydavatelství Death Row Records, v rozhovoru na internetových stránkách 2Pac-Forum uvedl, že mu Shakur řekl, že šel na konkurz k Georgi Lucasovi, ale že roli získal Samuel L. Jackson.

„Pac zjistil, že jsem pracoval pro Briana Austina Greena, který hrál v seriálu Beverly Hills 90210, a pak zjistil, že jsem pracovala na nějakých filmech, takže jsme vždycky mluvili o jeho filmové kariéře a tak,“ prozradil Clifford v roce 2014.

Tupac byl zabit v roce 1996, tedy dlouho před vydáním prequelu v roce 1999. Konkurz na Tupaca však funguje podle časové osy: casting na film byl vyhlášen v roce 1996 a natáčení začalo v červnu 1997.

Higher Learning / Holé lebky (1995)

Film Johna Singletona Higher Learning měl téměř dvě různé hlavní postavy. Leondardo Dicaprio byl jeho první volbou pro Remyho, kterého měl hrát Michael Rapaport, a Malika měl hrát Tupac Shakur. Podle Rapaporta musel Shakur odstoupit, protože studio po jeho zatčení nechtělo film financovat.

„Takže když odpadl Tupac, pak Leonardo a Gwyneth,“ řekl Rapaport. „Myslím, že se to nestalo za den, ale za určité období. Nikdo nebyl domluvenej, myslím, že jedinej Tupac byl domluvenej. Lidé kolem filmu tak nějak kroužili, tohle je dva nebo tři měsíce od začátku natáčení. Takže to nebylo jako: ‚Tupac je mimo, já se na to vykašlu‘.“

Baby Boy / Tvrďák (2001)

Tyrese Gibson na Instagramu Fat Joea potvrdil, že John Singleton chtěl opět spolupracovat s Tupacem. V tomto případě, aby hrál Jodyho ve filmu Baby Boy.

Řekl mu, že Tupac byl v Los Angeles a natáčel videoklip „To Live and Die in L.A.“ u Crenshaw, což bylo shodou okolností nedaleko Singletonovy kanceláře.

Jako pocta je postava Jodyho slyšet, jak poslouchá 2Pacovu skladbu „Hail Mary“, a na zdi má jeho nástěnnou malbu.

Forest Gump (1994)

Shakur se ucházel o roli Bubbyho ve filmu Forest Gump – nakonec si ve filmu zahrál Mykelti Williamson.

Menace II Society / Hrozba společnosti (1993)

Bratři Hughesové vybrali Tupaca do role Sharifa, vysokoškolsky vzdělaného a vychovaného teenagera žijícího v South Central. Když si Shakur chtěl prosadit u režisérů větší roli, vyvolalo to roztržku s režiséry, která nakonec vyústila ve fyzickou potyčku.

Allen Hughes později řekl: „Kdyby ve filmu hrál Pac, všechny by zastínil. Kdyby v něm byl Tupac, zhatilo by to celou osu filmu, protože byl větší než film.“

Zdroj: rockthebells.com

Překlad: djbeton