Ze scénáře, který Tupac napsal ve vězení bude FILM – 2011 – článek

Ze scénáře, který Tupac napsal ve vězení bude FILM – 2011 – článek

„Live 2 Tell“ je příběh dospívajícího dealera drog, který bojuje s životem zločince.

6.květen 2011

Během svého krátkého života dokázal rapper Tupac Shakur dvě věci, daleko lépe než všichni ostatní v té době. Produkoval platinové alba a singly a vydělával na filmech jako byli Juice a Poetic Justice.

Studoval herectví, poezii, jazz a balet. Jako teenager hrál v jedné z Shakespearových her na Baltimorské škole, nehrál pouze ve filmech, které si nasmlouval, ale sám i jeden takový scénář vytvořil.

Ve vězení napsal scénář, který pojmenoval „Live 2 Tell“, práva na zfilmování teď získala produkční společnost, jak informoval web Variety, která plánuje s natáčením filmu již další rok.

Jedním z hlavních producentů je Preston Holmes, který spolupracoval s matkou Tupaca, Afeni již na dokumentu z roku 2003, s názvem Tupac: Resurrection. Afeni Shakur bude u tohoto projektu působit rovněž a to jako výkonný producent. Projekt má rozpočet 11 miliónů dolarů.

Scénář je vlastně příběhem dospívajícího drogového dealera a jeho bojem se zločinem. Tupac Shakur vytvořil tento scénář ve chvíli, kdy si odpykával trest ve vězení ze sexuálního obvinění z napadení. Ve vězení strávil více než 11 měsíců.

„Ten člověk byl génius, pocházel z komunity, věděl a znal problémy, kterými si mladí lidé procházeli a s jakými problémy bojovali,“ podotkl Ivan Juzang, jejichž produkční společnost NStar Studios získalo práva na tento scénář. „Tupac je podle něj schopen promlouvat k mladým lidem i v roce 2011, 2012, stejným způsobem byl schopen mluvit k mladým lidem i v roce 1995.“ Holmes už kontaktoval v roce 1995 Tupaca s prosbou získat práva na scénář, tedy v době kdy byl Tupac ve vězení.

„Myslím, že jméno, které potřebujeme je jméno, které i máme, což je Tupac Shakur,“ podotknul Holmes.

Jedná se o druhý pokus o natočení filmu. Scénář už měl jít do produkce před více než pěti lety společností Insomnia Media Group. Produkce měla začít v březnu roku 2006. Ale do dnešního dne neproběhl, ani nebyl potvrzen žádný casting.

Článek: djbeton