Voskové Muzeum „Madame Tussaud’s“ představí 5. května 2006 Tupaca Shakura. Článek z roku 2006

Voskové Muzeum „Madame Tussaud’s“ představí 5. května 2006 Tupaca Shakura. Článek z roku 2006

Článek přeložen v roce 2006

Nikdy předtím viděnou voskovou sochu rappera představí poprvé v Los Angeles-kém muzeu v hotelu Venetian. Socha bude součástí výstavy „Věčný Tupac“ a bude honosit slavného Tupaca. Jeho socha bude polonahá a bude zobrazovat i jeho sportovní postavu a jeho tetování.

Podle muzea Madame Tussaud’s byl Tupac celebritou, které je nejvíce žádáno vzdát hold. Odhalení sochy bude téměř 10 let po jeho smrti – 13.září 1996 v Las Vegas. Byl smrtelně zraněn při automobilové přestřelce 7. září 1996.

Voskový portrét Tupaca vyhotovila Jeni Fairey, pracující v Tussaudském studiu v Londýně. Autorka pro muzeum pracovala již dříve, např. na voskové soše zpěvačky Beyoncé Knowles. Vyhotovení sochy zabralo přes 700 hodin práce a bylo spotřebováno něco přes 150 kg veškerého materiálu potřebného k jejímu vytvoření.

Madame Tussaud’s se nyní snaží získat práva k užívání Tupacovy hudební skladby od Interscope Records a Universal Music Publishing ke zvýšení realističnosti a jedinečnosti výstavy.

Dále Madame Tussaud’s plánuje uskutečnit cestu kolem světa Tupacovy sochy koncem tohoto roku, aby poctilo významných 10 let po jeho skonu. Po výstavě v Las Vegas bude podobizna cestovat po ostatních galeriích Madame Tussaud’s v New Yorku, Hong Kongu, Shanghai a Londýně. Poté bude socha měsíc vystavena v „Tupac Amaru Shakur – Centru pro Umění“ (TASCA) v Atlantě. Figurína bude v centru uložena zhruba ke konci letošního roku.

Jako zajímavost bych ještě uvedl, že Tupac i přes svou slávu není prvním voskově zvěčněným rapperem. V Amsterodamském muzeu Madame Tussaud’s už stojí socha Holandského rappera Ali B.

Překlad: DjBeton