Rozhovor z roku 2008 – Stormey Coleman, bývalý člen uskupení Outlawz

Rozhovor z roku 2008 – Stormey Coleman, bývalý člen uskupení Outlawz

Časopisu Rago se podařilo udělat v roce 2008 rozhovor s velikánem rapu Stormey Colemanem, který byl členem legendárních Outlawz.

Můžete se našim čtenářům představit a říci něco o sobě?

Lidem ze čtvrti? Jmenuji se Stormey Coleman, narodil jsem se v Chicagu, v Illinois a vychoval mě tento svět.

Jaký to tam je?

Velký město, hlavně v noci to tam žije… taky jsem hodně v Atlantě, to je město kde se chci i usadit.

Jakou hudbu jsi poslouchal a posloucháš teď?

Hodně se mi líbí Outkats, samozřejmě Tupac, Scarface, Goodie Mob, Smif-N-Wessun, Dead Prez, Beastie Boys, to je hudba, která mě dostane vždycky.

Jste členem legendárních Outlawz, kde byl i Tupac. Jak jste se stal vlastně členem této rapové skupiny?

Nějaký ten rok jsme byli kámoši, ale když jsem potkal po delší době Kastra a Ediho, hned po tom co jsem dělal vystoupení s Smif-N-Wessun, začali jsme společně objíždět svět a pracovat spolu. Jednou mi jen tak Noble zavolal a já na to, že jo, že jsem jejich součásti, v jejich týmu. Byla v tom trochu historie, pořád jsme na něčem dělali.

Co jste spolu udělali?

Dělali jsme pár projektů, jao je Cant Sell Dope Forever, což je album s Outlawz, taky album Tupaca s názvem Pacs Life.

Představil ses na albu Tupaca v songu Dont Sleep, jaké to bylo pracovat na takovémto projektu?

Bylo to pro mě úžasné, že jsem mohl mít přístup k nahrávce tak velkého umělce, jakým byl Tupac. Pac je pro mě jako mentor. Jsem pořád obrovský fanoušek bratra a zbožňuji práci, kterou dokázal. Byl neskutečně silný člověk, ale za co ho nejvíce obdivuji je asi to, že byl ve svém krátkém životě hodně vytrvalý, neoblomný.

 Prý teď pracuješ na sólovém albu, řekneš nám o něm něco?

Jo, můj projekt se jmenuje „Big City Night Life“, je na něm Lloyd, Edi, Noble, Fatal, Dead Prez a spousty dalších lidí. Nechci vám toho moc prozradit, ale album vyjde brzy, připravte se na klasický album, to mi věřte.

Jak bys popsal hudbu a témata o kterých mluvíš ve svých nahrávkách?

Líbí se mi moje hudba, dělám styl který není jen hip-hop, snažím se dělat i rock, prostě dobrou hudbu. Snažím se, aby mi to šlo od srdce, když jsem naštvanej, poslechnu si hudbu, která se mi líbí. Když jsem šťastný, tak si poslechnu jinou hudbu. Je to hudba, která se hodí jak na noc, tak i na den. Prostě něco jiného.

Povězte nám něco o místech, která jste navštívil a kde jste naživo mohl zahrát? Jaké místo bylo pro vás nejpamátnější?

V mém srdci je spousta zvláštních míst, ale navštívil jsem třeba… Německo, Austrálii, Rakousko, Nizozemsko, Švédsko, Dánsko, Švýcarsko, Rusko a Itálie.

Jaké jsou tvé webové stránky nebo myspace, kde se můžou fanoušci informovat o tvé hudbě?

Jsem na youtube a taky na facebooku, stačí si jen zadat Stormey. Uvidíte tam co se dělá a na čem se pracuje. Stejně tak jsem i na twitteru.

Jaké další plány máte do budoucna?

Snažím se pustit do nějakých filmů a dělat i více hudby… mám svou vlastní organizaci, která má za úkol chránit a informovat mláděž, dává pozor na mladé teenagery, na jejich dospívání. Těšte se na spoustu velkých věcí, do kterých se do budoucna chceme pustit.

Chceš něco na závěr našeho rozhovoru vzkázat svým fanouškům?

Jo, konečně mám šanci sdílet se svými fanoušky svůj život, chci hlavně vzkázat mír mé hudbě a pozdravit hlavně… Outlawz, Dead Prez, UGK, Goodie Mob, Outkast, Lloyd, Steele & Teka z Smif-N-Wessun, Jamese Wadea, Zaydea… rozšiřujte lásku a mír s vámi.

Překlad: djbeton