2Pac feat. T.I. & Ashanti: Pac’s Life (2006) – CZ TITULKY

2Pac feat. T.I. & Ashanti: Pac’s Life (2006) – CZ TITULKY

„Pac’s Life“ je singl, který napsali a nazpívali američtí rappeři Tupac Shakur a T.I. a R&B zpěvačka Ashanti a který produkoval L. T. Hutton pro Shakurovo posmrtně vydané stejnojmenné album. Jedná se o hiphopovou a R&B píseň; druhá Tupacova sloka byla recyklována z písně „This Life I Lead“. T.I. v jednom rozhovoru uvedl, že práce na písni pro něj byla ctí, protože ho v dětství zbožňoval.

Singl se umístil na prvním místě v žebříčku Billboard Bubbling Under R&B/Hip-Hop Singles ve vydání časopisu Billboard z 2. prosince 2006. V Irsku se také dostala do první desítky hitparád a ve Velké Británii se umístila na 21. místě. Na australské MTV se skladba „Pac’s Life“ dostala na první místo v žebříčku Hip Hop Countdown a porazila novinky Jay-Z, Eminema a 50 Centa a Nase.

Původní verze písně sampluje Princeovu skladbu „Pop Life“ a trvá minutu a 34 sekund, přičemž někteří spekulují, že mohla být při původním úniku vystřižena. Nejprve obsahuje Tupacovu sloku a Tupac zpívá refrén.

Hudební video
Videoklip měl světovou premiéru na hudební síti BET ve Spojených státech 22. listopadu 2006. Videoklip byl uveden v pořadu Access Granted na stanici BET, kde diváci viděli proces natáčení videoklipu k písni „Pac’s Life“. V dlouho očekávaném videoklipu, který se natáčel v Tupac Amaru Shakur Center for the Arts v Atlantě ve státě Georgia, se objevili T.I. i Ashanti. Videoklip měl premiéru na MTV 28. listopadu 2006.

Oficiální remix
Na albu se objevil remix se Snoop Doggem a Chrisem Starrem, který změnil vokály a recyklovanou sloku nahradil veršem od Snoop Dogga. Změnilo se také umístění některých ad-libů a Snoop Dogg byl implementován do refrénu písně, který původně zpívala pouze Ashanti.

Překlad: djbeton