PŘÍBĚH O TOM, JAK 2PAC NARAZIL NA NASE NA KONCERTĚ LL COOL J HOUSE OF BLUES V L.A.

PŘÍBĚH O TOM, JAK 2PAC NARAZIL NA NASE NA KONCERTĚ LL COOL J HOUSE OF BLUES V L.A.

V nedávném rozhovoru pro „The Art Of Dialogue“ mluví Delray Richardson, držitel platinové desky a ocenění pro nezávislé hiphopové umělce, o tom, jak se poprvé setkal s Tupacem na Bowieho státní univerzitě během vystoupení Tupaca a Biggieho, odhaluje podrobnosti o tom, jak Tupac narazil na Nase na koncertě LL Cool J House Of Blues v Los Angeles, a o příběhu, který se skrývá za Tupacovou fotografií v Hammeru, jak týden před svou smrtí mává do fotoaparátu, a který se objevil v roce 2018.

Rozhovor začíná Delrayovým vyprávěním o jeho prvním setkání s Tupacem v roce 1993, kdy byl Delray pozván svým přítelem na koncert na Bowieho státní univerzitě.

„Tak jsme tam šli a jedna moje holka z baráku se znala s ‚Pacem a představila nás a bylo to, co se to děje….. Byl fakt v pohodě.“ „Byla to super noc, byla to super noc,“ řekl Richardson.

Delray pokračuje historkou z 11. srpna 1996, kdy se zúčastnil koncertu LL Cool J k vydání jeho desky.

„Takže já, Melle Mel, Scorpio a pár našich kamarádů jsme šli do House of Blues, přijížděli jsme z kopce a Tupac přijel ve svém černém Rolls Royce a on a pár Outlawz si to šinuli přes ulici jako „Yo wassup Mel“, protože Tupac si Mela hluboce vážil za to, že je hip hopová legenda.“

„Takže jsme se snažili dostat do House Of Blues, bylo tam i pár členů Outlawz, myslím, že Napoleon a ještě někdo… ale ti byli moc mladí, aby mohli jít dovnitř. Tak jsme se dostali dovnitř a ‚Pac tam byl a říkal: „Víš, že jsme všichni spolu.“ Tak jsme šli ze zadního vchodu v House Of Blues a jeden ze securiťáků, co to měl na starosti, tam šel s námi a ‚Pac jim nechal asi 400 dolarů, aby pustili Outlawz dovnitř, bylo jim asi 17.“

V rozhovoru se Richardson svěřuje, že existuje neznámý fotograf, který ho s Tupacem téže noci vyfotil.

Delray dál podrobně popisuje show v House Of Blues a poukazuje na některé z účastníků, jako je Shock G, Kobe Bryant a příběh o Tupacovi, který narazil na Nase.

Když šli z balkonu do přízemí, byl tam Nas a ‚Pac a Nas si šli naproti, „všichni se začali tvářit jako… že se něco stane. Později si Delray uvědomil, že ta noc a setkání Paca a Nase bylo v jedné z Tupacových písní „Ägainst All Ods“. “

Přesněji 16.srpna 1996 projížděl se svými dvěma dívkami a pak na Sunset Boulevardu uviděl černý Hummer: „Říkal jsem si, že Tupac musí být v tom autě.“ Tupac pak odjel přímo na Fountain Ave.

„Říkám si: Hej Pacu, tyhle holky z Merylandu se s tebou chtějí vyfotit a on na to: „Nemůžu vystoupit z auta“, víš, „protože je tam moc velký provoz“. Tak zastavily na semaforu a jedna z těch holek si ho fotila z auta a druhá se ptala Tupaca kolikrát ho postřelili (myslela Quad Studio v New Yorku) pak Pac natáhl ruku jako „Five“ , a to bylo přesně v tom momentě, kdy ho ta holka vyfotila.

Překlad: djbeton