Požadovala Janet Jackson, aby se Tupac podrobil testu na AIDS? Pravda odhalena!

Požadovala Janet Jackson, aby se Tupac podrobil testu na AIDS? Pravda odhalena!

V roce 1993 byla Janet Jackson pravděpodobně nejúspěšnější umělkyní v oboru a mnoho mladých mužů se do ní zamilovalo. Na druhou stranu Tupac, jehož kariéra se právě rozjížděla, byl známý díky svému novému velkému hitu „I Get Around“, který byl v podstatě o tom, jak se s někým vyspí. A to bylo v době, kdy AIDS bylo jedním z nejdiskutovanějších témat té doby. Jen o několik let dříve oznámil Magic Johnson, že je HIV pozitivní, což vedlo k jeho předčasnému odchodu z NBA. A necelé dva roky po Poetic Justice, v roce 1995, zemřel Eazy-E na komplikace spojené s HIV.

Podle Johna Singletona (režiséra) byla historka o tom, že Janet Jackson požádala Tupaca, aby si před scénami udělal test na HIV, jen vtipem, který si žil vlastním životem. Singleton řekl Noreaga (N.O.R.E) v epizodě Drink Champs, že se s Tupacem jednoho dne na place „bavili doslova o hov*ně“, když Tupacovi řekl, že si před scénou líbání s Janet musí udělat test na AIDS. Na place se z toho stal takový interní vtip. Pak je napadlo, že si z Tupaca vystřelí tak, že pošlou několik lidí do Tupacova přívěsu, aby ho požádali, aby si test udělal.

„A oni poslali asi čtyři lidi, aby se mě zeptali, nejdřív poslali producenta, pak poslali černocha, pak poslali Johna, pak poslali holku… víte, je jedno, koho pošlete, já si žádnej test neudělám. Pro mě to bylo jako urážka, už jenom to, že se mě na to zeptali.“ – Tupac

Ačkoli se říká, že na place spolu všichni vycházeli dobře, Tupac byl ve skutečnosti velmi zklamaný, když si Janet hned první den po dokončení filmu změnila číslo.

Někteří fanoušci (a určitě i autoři blogů) dnes Janet vyčítají, že údajně požádala Tupaca, aby se podrobil testu na HIV. Tito pisatelé blogů také ukazují svou obrovskou neznalost o nemoci HIV/AIDS a o tom, jak smrtelně vážná byla tehdy a je i dnes. Stačí se podívat na Charlieho Sheena v dnešní době. Smutné. Je to typické chování, protože Tupac má dnes mnohem větší slávu (a fanoušky) než Janet. Nejenže je to ignorantské, ale také to ukazuje naprostý nedostatek úcty k ženám. To mi připomíná citaci z filmu Justice (Janet Jackson):

„Jsem černoška! Zasloužím si respekt!“ – Spravedlnost

Zajímavost: Ice-Cubeovi byla původně nabídnuta role Tupaca jako „Luckyho“, kterou odmítl kvůli jejímu romantickému vyznění, protože si chtěl zachovat důvěryhodnost ulice, kterou získal díky své roli ve filmu Boyz N The Hood.

Po uvedení do kin si film Poetic justice vysloužil smíšené recenze, přičemž některé z nich označovaly Janetiny herecké schopnosti za neuvěřitelné. Zatímco jiní si mysleli, že Tupacovo ztvárnění bylo přesvědčivější. Není divu, po jeho fascinujícím výkonu ve filmu Juice. Zde je vyjádření Tupaca k jeho roli ve filmu Poetic Justice:

„Nebyl bych upřímný, kdybych neukázal další odraz dnešního mladého černocha. Všichni naši mladí černí muži nejsou násilníci. Neberou zákon do svých rukou. Všichni nejdou do takového extrému. Takže Lucky pracuje, je velmi zodpovědný. Chce si stanovit cíle a dosáhnout jich.“

Překlad: djbeton