Zbláznil se Tupac 3.9.1994 na koncertě v MECCA ARENA v Milwaukee? Střelba? Zbraň? Vyhrožování?

Zbláznil se Tupac 3.9.1994 na koncertě v MECCA ARENA v Milwaukee? Střelba? Zbraň? Vyhrožování?
  1. září 1994 se v Mecca Areně v Milwaukee ve Wisconsinu konal koncert, na kterém vystoupili BOSS, Big Mike, Xscape, Spice One, Scarface a další, včetně hlavní hvězdy 2Paca.

Pod článkem z časopisu s názvem „Foto pocta Tupacovi“. Tento článek napsal Raymond Body

To, co se stalo, bylo mrazivé

Po vystoupení všech účinkujících, mezi nimiž nechyběl ani MC Eiht se Spice 1, což dav pořádně rozpumpovalo, přišel čas na 2Paca a lidi byli na něho natěšeni. Diváci řvali „2pac“ a „THUG LIFE“, Tupac hned na to vtrhl na pódium a začal songem „BURY ME A G“ Působil však jako člověk, který se neovládá. V polovině písně mu přestal fungovat mikrofon. Ostatní členové z Thug Life jeli svoje, 2Pac tam pobíhal kolem a snažil se rozjet svůj mikrofon. Nakonec se mu podařilo mikrofon zprovoznit a v Milwaukee se rozpoutalo peklo. V polovině druhé písně 2pac přerušil vystoupení kvůli „minutě ticha“ za čtrnáctiletou dívku, kterou v Chicagu zabil jedenáctiletý chlapec (který byl později sám zabit) a ječel tam na všechny „Radši přestaňte zabíjet ty děti, jinak vás sám zabiju!“

Neovládal se

Seděl jsem s fotoaparátem v ruce a říkal si: Proč? Jak? Ale neměl jsem čas o tom dlouho přemýšlet. 2pac začal křičet: „Naučil jsem vás, jak těm dětem ubližovat. Pokračujte v tom a já vás všechny zabiju, vy zmrdi.“ Začal jsem se rozhlížet po aréně, jestli je někdo další v šoku jako já. Byli, snad všichni. Pak jsem si začal říkat, že to musí být nějaká připravená scéna. Ale pak jsem se mu podíval do očí. Byl jsem velmi blízko pódia a uvědomil jsem si, že to není sranda. 2pac to myslel vážně. Než se dostal k následujícímu song, publikum začalo po 2pacovi házet mince a on si to nehodlal nechat líbit. V žádném případě. „Nevím, za koho mě kurva všichni máte. Radši po mně přestaňte házet ty drobné!“ Poté nabídl odměnu 200 dolarů každému, kdo mu na pódium přivede pachatele, a řekl: „Dostanete zaplaceno, ale dnes večer ten člověk zemře.“

Bouřlivá reakce

Opět jsem byl v šoku! Kde se to v něm vzalo? Vyvolal incident s házením mincí takovou bouřlivou reakci? Ale to, co následovalo, bylo ještě horší. Lidé v publiku začali na 2paca ukazovat symboly gangů a posmívat se mu. A to bylo všechno. „Jestli chcete, můžete si na mě ukazovat ty svoje gangsterský symboly,“ křičel 2pac, „ale já vás všechny zabiju, vy zmrdi! Tohle je THUG LIFE!“ Pak vyzval lidi, aby přišli na pódium a zkusili mu doslova „nakopat prdel“.

Situace se rozhodně vymkla kontrole

Další z Thug Life vtrhli na pódium, aby tam byli s 2pacem, a já si začal říkat, že to vypadá jako scéna z West Side Story, a když už jsem si myslel, že to horší být nemůže, stalo se. Došlo k hádce s nějakým chlápkem v kotli (přesně tam, kde jsem byl i já). Člen skupiny Thug Life a tenhle chlápek se do sebe pustili. Najednou ten chlápek hodil na pódium kazetu a pak po něm hodil láhev s vodou, která minula a zasáhla někoho jiného v publiku. 2pac popadl stojan na mikrofon jako šavli a začal vyzývat lidi, aby se na něj vrhli. Všude kolem propukl chaos a pak se to stalo. Jeden z členů skupiny Thug Life vytáhl zbraň. Fotograf vedle mě na mě ječel: „Pojďme odsud pryč.“ A já se na něj podíval. A nemusel mi to říkat dvakrát! Když jsem sbíral své vybavení, neustále jsem se díval na zbraň, kterou držel u boku. 2pac oznámil, že bude pokračovat ve své show pro „skutečné gangstery“, ale lidé začali utíkat ven. Někteří k východu, jiní, kteří byli gangsteři, na pódium, aby vyzvali 2paca a Thug Life. Začal jsem utíkat taky, nebylo to ale směrem k pódiu.

Střelba

Z pódia se ozvala střelba, ale naštěstí nikdo nebyl zraněn. Do arény začala vstupovat policie a ochranka Meccy se snažila vyvést lidi ven, aby je neušlapali. Byl jsem rád, že jsem v pořádku venku, ale cítil jsem, že musím zjistit, co se stalo. Později jsem dělal rozhovor s šéfem ochranky, seržantem Delroyem Robertsem, který mi řekl, že policie musela vykopnout dveře 2pacovy šatny. Když prohledávali šatny, přinutili všechny klečet s rukama za hlavou. Našli dvě poloautomatické zbraně. O zbraních nikdo nepřiznal, že by o nich věděl.

Zbláznil se?

Když jsem odcházel, lidé, kteří byli v publiku, se ptali: „Co se mu stalo?“ „Zbláznil se?“ „Všichni jsme mohli být mrtví!“ A mohli jsme! Byl jsem šokován a zarmoucen. Proč se to stalo? Právě jsem byl svědkem další kapitoly v bouřlivém životě Tupaca Amaru Shakura.

Ale jak to všechno skončí?

To byl konec příběhu, který jsem napsal, když jsem o tomto incidentu informoval. Nyní známe odpověď na mou poslední otázku. Skončilo to špatně a smutně. Osobně jsem měl 2paca rád. Potkal jsem se s ním jednou v Chicagu, a když jsem ho fotil a dělal s ním rozhovor, byl velmi příjemný a vstřícný. Měl jsem ho upřímně rád. Proto jsem chtěl slyšet jeho verzi toho, co se odehrálo v Milwaukee. Ale po telefonátu do kanceláře jeho manažera jsem se dozvěděl, že kancelář už pana Shakura nezastupuje. A to bylo naposledy, kdy jsem se zesnulým panem Shakurem přišel do styku.

Překlad: djbeton